Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja,Baptista vagy...

Jehova Tanúja,Baptista vagy Agapé gyulekezethez erdemes tartozni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 6. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Ha a három közül gondolkodsz valamelyiken, akkor én mindenképp a baptistát ajánlom, a Jehova tanúit kerüld, ők nem vallják a Szentháromságot, és náluk Jézus nem Isten Fia, a Szentháromság tagja, hanem Mihály arkangyal.
2023. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az Agapé gyülekezetet is a baptisták közül vált külön.
2023. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen arról olvastam,hogy a Jehováknál vannak fura dolgok!

Olyan gyulekezethez szeretnek tartozni,ahol elfogadoak ,ahol nincs túlzott kotottseg!

2023. máj. 7. 09:37
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Konkrétan a Jehova Tanúit nem lehet kereszténynek venni. Egyesek szerint egy szekta, na ezt a részt én nem tudom megerősíteni, de én is efelé az álláspont felé húzok.


Mit értesz amúgy az alatt, hogy elfogadóak vagy hogy nincs túl sok kötöttség, mert ez így elég tág?


Meg az is kérdés, hogy az a cél, hogy tartozz valahova inkább vagy az, hogy hitben növekedj?

2023. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

En a nőkhöz vonzodom,nő vagyok!

Akik nem elítélnek,hanem elfogadjak es így is segítenek a hitben való feljodesben!


Szeretnek tartozni valahova,ahol jókat lehet beszelgetni,ahol egy kisebb csoport összegyűl és mindenki mesélhet a problémáról!

2023. máj. 7. 09:52
 6/14 anonim ***** válasza:

Ideális esetben bármelyik keresztény gyülekezetnek ezt a részt megfelelő toleranciával kéne tudnia kezelni. Hiszen biztos nem egyszerű neked ez, főleg ha keresztényként akarsz élni.


De ezzel együtt a Biblia alapján úgy gondolom, hogy nem is szabad véka alá rejteni a Biblia álláspontját a témában.


Igazából minden gyülekezet egyedi, én pl református vagyok, és sokszor az egyik református lelkész álláspontja nem egyezik minden témában a másikéval. Szóval én azt tudnám ajánlani, hogy a lakóhelyeden menj el többféle gyülekezetbe, beszélgess a lelkészekkel és a tagokkal, és majd dönts ez alapján hova akarsz tartozni.


Egy jó tanácsot ha megfogadsz: ha hitben akarsz növekedni, ahhoz elengedhetetlen a SZERETETBEN való helyreigazítás. Tehát ha olyan gyülekezetet találsz, ahol minden tanítás tetszik és megnyugtat akkor ott gyanakodj, de az a gyülekezet sem jó ahol fejbe vágnak az igazsággal aztán magadra hagynak szenvedni a tényekkel.

2023. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a hasznos valaszodat!

Igen szetnézek ,hogy a közelben miylen lehetosegek vannak es remelem talalok egy szamomra megfelelot :)

Oh igen azt nem szeretnem,ha a gondolatok közt hagynának szenvedni :/

2023. máj. 7. 10:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Még egy útravaló: ha hiszed, hogy Jézus Krisztus a te bűneidért is meghalt, és ha hiszed, hogy Jézus Isten Fia, aki feltámadt a halálból, akkor üdvösséged van. Bárki, bármit mond, csak ezt az igazságot tartsd meg mindig a szívedben és hagyd hogy ez az igazság formáljon át téged és az életedet!
2023. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom!! Igen em ezt hiszem es ezt vallom! Barhova is fog sodorni az élet en eb ebben hiszek!
2023. máj. 7. 17:54
 10/14 Bomber09 ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!


A kérdésed, egy igazán fontos kérdés!

Bármelyiket is választod, azt vizsgálod meg, hogy melyik vallás az amely a legjobban kötődik a bibliai alapelvekhez.

Attól függetlenül hogy a saját nemedhez vonzódsz, elfogadóak lesznek veled Jehova tanúi, saját tapasztalat.

De ezt nem szabad erőltetni egyáltalán, ezt a döntést saját magadnak kell meghozni.

Viszont a biblia segít abban hogy tisztán láss, hogy mégis melyik a jobb.


Ha szeretnél segítséget kérni, vagy pedig választ Jehova tanúival kapcsolatban, szívesen segítek neked, de ha csak szeretnéd!

Szép napot neked!

2023. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!