Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui nevezetű egyesüle...

Jehova Tanui nevezetű egyesületnek volt állitólag egy túcat be nem teljesedett jóslata,mik voltak ezek? Pontositást kérnék.

Figyelt kérdés
2023. máj. 9. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Ebből is látszik, hogy hamis. A Mindenható Isten próféta szellemisége 100%.
2023. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Kapásból volt vagy egy tucat világvége jóslatuk.

Vagy épp az a nagyon ciki folyamatosan megváltoztatott jóslatuk, amikor kiszámolták, hogy Jézus 1914-ben jön vissza. Csak aztán eljött 1914, el is múlt, és hát Jézus sehol. Ez elég ciki volt nekik, így modosítottak, hogy nem múlik el a '14-es nemzedék, mire Jézus visszatér. Aztán ezzel is felsültek, mostmár megint átírták, hogy eljött bizony, csak láthatatlanul...

2023. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

#2: Amikor nem jött el Jézus, akkor úgy módosították, hogy Jézus onnastól láthatatlanul uralkodik a mennyben, pont azért, hogy ne kelljen elvetni a komplett 1914-es tanítást.

Az más kérdés, hogy ahogy kiszámolták az 1914-et az több sebből vérzik. Kezdő dátumnak azt jelölték ki, amikor a babiloniaiak elfoglalták Jeruzsálemet, amit Kr. e. 607-re datáltak, viszont ez a dátum szinte biztos, hogy helytelen, mert a régészek, történészek 20 évvel későbbre teszik.

Aztán hozzá vették Dániel próféciájából a hét időt, amit átkalkuláltak valamilyen nyakatekert módon 2520 évre. Kr. e. 607 után a 2521. év 1914-re esik. De hogy honnan vették, hogy össze kell itt mosni Dániel, Ezékiel és a Jelenések könyvét, azt annyira nem magyarázzák, vagy ha meg is teszik, az számomra abszolút belemagyarázás.

Vagy pl. amikor Jézus beszélt a végidőkről meg annak jeleiről, akkor elvileg ő a közvetlenül a halála után következő időszakokról beszélt, a rómaiak általi keresztényüldözésre gondolt, nem pedig 1914-ről vagy akármi is jön ki (a tanúknak, vagyis inkább az Őrtorony Társulatnak az a lényeg, hogy "mostanában" legyen az időpont, mert ezzel tudnak félelmet kelteni az emberekben)

Elvileg a tanításuk szerint senki sem tudja pontosan a világvége időpontját, de a legeslegelső elődje a tanúknak, Charles Taze Russel azt hiszem két dátumot is kijelölt, aztán persze nem jött be. Onnastól inkább már csak utaltak rá 1925-ben, 1975-ben. Pl. 1975 előtt annyira nagy volt a világvége várás, hogy nem támogatták a házasságot, a gyerekvállalást és a továbbtanulást. Sokan még a házukat is eladták, és felmondtak a munkahelyükön akkor. A felsőoktatást hivatalosan a mai napig se támogatják, de még a most távozott vezető testületi tagból is kibukott korábban, hogy ő bizony egyetemre küldte a gyerekét, mert ki tudja mikor jön el a vég? :D

Én személy szerint 2014-ben éltem meg hasonlót, amikor azt mondogatták, hogy 100 éve uralkodik Krisztus a mennyben, hát "mekkora poén" lenne már, ha most jönne el Armageddon? Meg hogy talán ez az utolsó emlékünnepünk (húsvét helyett tartják).

Elnézést, ha terjengős volt, de 20 évig voltam ebben a szektában és néha kikívánkozik belőlem... :)))

De egyébként várok szívesen tanúkat, akik megmagyarázzák, hogy ki mondta, hogy hogy kell összeollózni 3 bibliaverset abból az 1500 oldalból?

2023. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Jehova tanúi nem fognak vitába szállni senkivel! Tiszteletben tartják mások meggyőződését! Ez a gyűlölet irántuk az Ördög malmára hajtja a vizet! Tegyen mindenki lelkiismerete szerint!
2023. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ne általánosíts, számtalanszor láttam már az oldalon Jehova tanúit vitázni, szerintem többek között téged is. De felfoghatod prédikációnak is, legalább beírhatod óraszámnak.
2023. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

#5

Persze, mert ezzel nem nagyon tud vitatkozni, tény, hogy rengeteg hamis jóslatuk volt a világvégéről.

2023. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
#4 Egyébként félreérted, nem a tanúk iránt érzek gyűlöletet és szerintem a legtöbb "hitehagyott" sem. A szervezetet gyűlöljük. Tudom, hogy ti egyenként általában kedvesek és jószívűek vagytok. Én ezt alapvetően önálló gondolkodásra való ösztönzésnek szántam.
2023. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jehova tanúi nem fognak vitába szállni senkivel!"


Ez úgy hazugság ahogy van! Téged nagyon de nagyon becsaptak.

- Velem számtalan alkalommal szálltak már vitába Jehova tanúi!


"Tiszteletben tartják mások meggyőződését! Ez a gyűlölet irántuk az Ördög malmára hajtja a vizet!"


Nem gyűlöletről van szó! Ez egy újabb hazugság! Meg kellene győződnöd arról hogy mi is a valóság mielőtt elhiszel mindenfélét!

- Azok a dolgok amik itt tényszerűen közölve lettek azok igazak. Vagy mást állítasz talán?

Igaz e hogy Charles T. Russell azt tanította hogy Jézus 1914-ben fog visszatérni? Stb.

A szervezet tanítása van megvizsgálva és nem bizonyult igaznak az állításuk!

De megvizsgálva a többi tanításukat nagyon sok esetben kiderül hogy halvány gőzük nincs az igazságról.


A legszembetűnőbb az, hogy a szervezet magát Isten szócsövének vallja!


- Ugyan akkor azt is vallja hogy nem ihletett!


- A kérdés az, ha nem ihletett, hogyan lehet Isten szócsöve?


A Bibliában Isten prófétái ihletettek voltak, Jézus apostolai is mind egy szálig ihletés alatt voltak a szent szellem által.


Ez a bibliai gyakorlat!


A szervezet kijelentései ennek teljesen ellent mondanak.

2023. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!