Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki gazdag lesz, annak az a...

Aki gazdag lesz, annak az a magyarázata hogy megáldotta az Isten?

Figyelt kérdés

Anyagi javakra gondolok.


És aki örököl vagy beleszületik a jómódba?



2023. máj. 9. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne a gazdagság áldás?
2023. máj. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
10 Te vagy az aki ferdíted:D Azért javítottalak ki:)
2023. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha tudni akarod Isten mit gondol a pénzről, nézd meg hogy kiknek adta. Tudom ez klisé, de gondolj bele. Látsz valakit kiszállni egy Lamborghini-ből, mire gondolsz? Nem arra, hogy biztos erényes ember, hanem arra, hogy biztos lop, biztos sikkaszt, biztos korrupt, biztos maffiózó, drog díler, stb.
2023. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 KZitus ***** válasza:

Szia

Azok a dolgok, amelyeket Krisztus tanított a gazdagságról kijózanítók. Miért?

Mert van olyan gazdag ember ki örökölte a vagyonát és van olyan gazdag, aki keményen megdolgozott érte. Aki keményen megdolgozott vagyonáért, vajon azt érzi megáldotta őt Isten? Aligha!

A Biblia kiegyensúlyozottan ír a pénzről. Elmondja miért ártalmas, és azt s, miért hasznos.

Ezt mondja a Biblia: „A kik pedig meg akarnak gazdagodni, kísértetbe meg tőrbe és sok esztelen és káros kívánságba esnek, melyek az embereket veszedelembe és romlásba merítik?” 1Timótheus 6:9. Ez a pénz túlzott szeretetéről szól.

Másrészt az a keresztény, aki szándékosan elhanyagolja a családjáról történő anyagi gondoskodást, „a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél” 1Timótheus 5:8. Bár a körülmények — például a munkanélküliség vagy az egészségügyi problémák — olykor megnehezítik e követelmény teljesítését.

Ezért állapítja meg a Biblia valósághűen, hogy „óv . . . a pénz”, és „pénz jár mindenért!” Prédikátor 7:12; 10:19.

2023. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Igen.. isten tanul helyettem ő kelt fel helyettem. Ő dolgozott helyettem .
2023. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Potyondi Gergely ***** válasza:

Ha egy közönséges ember látná hogy mekkora boldogság van a mennyben és mekkora szenvedés van a pokolban, akkor nem nagyon fogják őt érdekelni az anyagi javak.


Jézus pontosan tudja milyen a menny és a pokol.

2023. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!