Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia, Isten. Kik az "Istenne...

Biblia, Isten. Kik az "Istennek fiai"?!

Figyelt kérdés
"És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala."

2023. máj. 10. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy teológiailag eléggé vitatott kérdés, amire 3 lehetséges elmélet van, én most csak a jelenlegi tudásunk alapján a legvalószínűbbet írom le: az Isten fiai valószínűleg a bukott angyalokra utal, ez megmagyarázza azt is, hogy mi a köze ennek az özönvíz történetéhez és a gonoszság megnövekedéséhez a földön
2023. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Sátánnal együtt lázadt, bukott, a mennyből kivetett angyalok.


A mai "angyalkázósok" velük állnak kapcsolatba napjainkban. Nekik áldoznak, épitenek oltárt stb..

2023. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

2+ A valódi a Mindenható Istentől rendelt angyalok totálisan mások. Némelyik örző-védő több mint 4 méter magas.

Ha jelenésként, vagy különleges küldetésű angyalokat küld Isten, az mindig emberi formát vesz fel, és kommunikál emberi érthető, az adott ember anyanyelvéhez akihez küldve lett emberi nyelven.


Én is találkoztam már ilyennel. Hozzám is lett már ilyen küldve. és rendszerint nincs egyedül az adott ember, hanem egy tanu van rá.


Totál más mint az angyalkázósoknál. Az angyalkázósoknél lévő ha Isten erejével, Szent Szellemmelm kerül közvetlenül harcba, azonnal leveti azt ami rajta van, és azonnal felfedi a valóságát. Ezért azok a nem hivő, megtéretlen emberek, akik ilyenbe kerültek, azonnal hagyjanak fel ezzel a tevékenységükkel, és azonnal forduljanak az élő Istenhez bocsánatért, ha nem akarják, hogy az egész életük tönkremenjen, és elmegyógyintézetbe kerüljenek életük végén.

2023. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

*hanem egy tanu van rá.


A helyzettől független, kivülálló 3.személy.

2023. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy az előzőek is írták bukott angyalok, az Énok könyve úgy nevezi őket, hogy virrasztók, mai modern szóval földönkívüliek.
2023. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KZitus ***** válasza:
53%

Szia

Az általad idézett részben Isten angyalairól van szó. De honnan tudjuk ezt?

Ezek „az Istennek fiai” nem emberek voltak, hanem Isten angyali fiai ez kiderül ha összevetjük azzal, amit Jóbnál olvashatunk.

Jób 1:6

"Aztán elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is eljött.

Jób 2:1

"Aztán ismét elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is megjelent Jehova előtt."

Jób 38:4, 7

"Hol voltál, amikor lefektettem a föld alapját? Mondd meg nekem, ha úgy érzed, tudod....amikor együtt ujjongtak a hajnali csillagok, és Isten minden fia lelkendezve kiáltott?"

A Biblia egyik írója, Júdás elmondja, hogy egyes angyalok „nem tartották meg fejedelemségöket, hanem elhagyták az ő lakóhelyöket” Júdás 6. Más szóval elhagyták az Isten égi szervezetében kijelölt helyüket, mivel jobban szerettek volna a gyönyörű földi nőkkel élni. Júdás hozzáteszi, hogy ezek a lázadó angyalok olyanok voltak, mint Szodoma és Gomora lakói, akik „paráználkodtak, és más test után jártak” Júdás 7.

2023. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Istennek fiai a zsidók elsősorban, illetve a mindenkori népe.


"De mégis annyi lesz az Izráel fiainak száma, mint a tenger fövenye, a mely meg nem mérettethetik és meg nem számláltathatik; és lészen, hogy a hol az mondatott nékik: Nem vagytok az én népem, ez mondatik nékik: Élő Istennek fiai!"


Mint látjuk, ezt Pál apostol kiterjeszti és így fogalmaz:

"Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai."


Nekem furcsa, hogy sok előttem szóló szerint a démonokat Isten Lelke vezérli, de ők tudják...

2023. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

[link]

2023. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

7A Biblia több mint egy könyv. Kód is, am it te mint ember nem fogsz tudni, az, hogy mikor mit jelent, azt nem te mondod meg, hanem a Szent Lélek világít rá. Ezért aztán aki mint pusztán csak egy könyvet Szent Lélek nélkül olvassa, az nagyon sokat tud téveszteni.És totálisan félreérti.


2Kor 3,6

A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.

2023. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Biblia több mint egy könyv. Kód is, am it te mint ember nem fogsz tudni, az, hogy mikor mit jelent, azt nem te mondod meg, hanem a Szent Lélek világít rá."

Okés, akkor ignorálom amit írtál eddig és várom a megvilágosodást.

Akkor nem felesleges ezen vitatkozni egy fórumon?

2023. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!