Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok/kereszténye...

Kedves katolikusok/keresztények! Mit gondoltok az ateistákról és szerintetek az államnak hogyan kellene hozzájuk viszonyulnia?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Állatkertbe záratni mindet! Pont oda valók a gorilla ketrec mellé.
2023. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Tisztelem a hitüket.

Az államnak még csak a dolgát kéne csinálnia, fenntartani és fejleszteni az állami intezményeket a beszedett adópénzből.

2023. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az államok élén már elég régóta nem szakrális legitimációjú irányítók állnak.
2023. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Katolikus vagyok, szerintem az államnak minden ideológiához semlegesen kellene viszonyulnia. Lehessen valaki ateista, ha neki úgy tetszik és lehessen keresztény is, ha az szeretne lenni. Az államnak ebbe nem dolga beleszólni.

Nyilván a közösségre vagy egyéni életekre veszélyes ideológiákat tiltani kell.

2023. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi kérdésnél már válaszoltam: alapvetően az ateistákról nem gondolok / nem tudok gondolni semmit. Egy egész csoportról beszélünk, teljesen különböző emberekről. Az egyes emberekről lehet véleményem, elsősorban személyes megismerés után.

Ami az államot illeti: az államnak ugyanúgy kell kezelnie minden állampolgárát és biztosítania kéne (nálunk ez nem igazán valósul meg) az állampolgárok számára a közjót. A személyes ideológia miatt nem szabad különbséget tennie. Közjó alatt a Katolikus Katekizmus alapján ezt értjük:

- Mindenekelőtt föltételezi a személynek tiszteletét. A közjó érdekében a közhatalomnak tiszteletben kell tartania az emberi személy alapvető és elidegeníthetetlen jogait. A társadalom köteles engedélyezni minden tagjának, hogy megvalósítsa saját hivatását. Különösen is a közjóhoz tartoznak a természetes szabadság gyakorlásának föltételei, amelyek elengedhetetlenek az emberi hivatás teljes kimunkálásához: ilyenek a jog "a saját lelkiismeret helyes szabálya szerinti cselekvéshez, a magánélet védelméhez és az igaz szabadsághoz vallási téren is".

- Másodszor a közjó igényli közösségének szociális jólétét, gyarapodását. A gyarapodás az összes társadalmi kötelezettség foglalata. Ugyancsak a tekintélyre tartozik, hogy a közjó érdekében válasszon a részleges javak között. De mindenki számára hozzáférhetővé kell tennie azt, amire a valóban emberi élethez szüksége van: az élelmet, a ruházatot, az egészséget, a munkát, a nevelést, a kultúrát, a megfelelő tájékoztatást, a családalapítás jogát stb.

- Végül a közjó magában foglalja a békét, vagyis az igazságos rend állandóságát és biztonságát. A tekintélynek tisztességes eszközökkel biztonságot kell nyújtania mind a társadalom, mind tagjai számára. Biztosítania kell a jogot a törvényes, személyes és kollektív önvédelemhez.

2023. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
#1 és persze mindezt a keresztényi szeretet névében, igaz?
2023. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

#6

Honnan tudod, hogy nem ateista, aki így próbál provokálni?

2023. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

#7 sehonnan. És ez mit számít a neki szegezett kérdésem kapcsán?



De egyébként, ha már így szóba hoztad: te miből gondolod, hogy ateista?

2023. máj. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

#8

"#7 sehonnan. És ez mit számít a neki szegezett kérdésem kapcsán?"

Talán azért számít, mert cinikusan a keresztényi szeretet kezdted emlgetni hozzászólása kapcsán.


"De egyébként, ha már így szóba hoztad: te miből gondolod, hogy ateista?"

Én veled ellentétben nem kezdtem találgatásokba, veled ellentétben sehol nem neveztem se ateistának, se kereszténynek. Esély mind a kettőre van.

2023. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

"Talán azért számít, mert cinikusan a keresztényi szeretet kezdted emlgetni hozzászólása kapcsán."


Feltettem neki egy kérdést.



"Én veled ellentétben nem kezdtem találgatásokba"


Speciel pont te kezdtél találgatásokba, miután belém álltál azzal, hogy mi van akkor, ha..." 🙂


Én a józan ész szabályait ķövettem, feltételezve, hogy a válaszadó a kérdést megértvén, abban önmagát érintettnek látva megválaszolta azt.


Bocs...

2023. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!