Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz lehet, hogy a mai magukat...

Igaz lehet, hogy a mai magukat keresztényeknek vallók közül rengetegekhez Jézus pont úgy viszonyulna, mint a farizeusokhoz anno?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a templomba kicsípve járó, gazdag hívekre, akik amúgy az egész lelkiségre tesznek, és a templom ajtaja előtt álló koldust szinte felrúgják. Szintén gondolok azokra a vallásosakra, akik magukat annak ellenére nevezik így, hogy a vallásból csak azt tartják be, ami nekik kellemes, és ha valamiben talán fejlődni kellene, akkor még bizonyítani is próbálják ennek az ellenkezőjét, mindenféle belemagyarázással. Ideértem a kereszténykedő politikusokat, akik egy nap alatt szegik meg az összes bibliai javaslatot, törvényt, vagy éppen szabály, akik a kulturkereszténység égisze kérdezés közben is képmutatóak. A milliárdos vezető lelkészekre, a szavakban keresztényekre, akik valójában képmutatóak és álszentek, a Jehova Tanúira stb. stb. stb.


https://www.youtube.com/watch?v=mBq8vD_FnyM


Mahatma Gandhi mondta egyszer, hogy: "Szeretem a Krisztusotokat, de nem kedvelem a keresztényeiteket", meg azt is, hogy: "Ha a nyugati országok lakosai úgy élnének, mint Jézus, egész India keresztény lenne".


Igaza lehet neki? Tényleg a mai keresztények viselkedése szinte soha nincs átfedésben, néhány kivételtől eltekintve, az eredeti, krisztusi, illetve ős- és ókeresztény tanokkal?


Igaz lehet, hogy a kereszténység legnagyobb mérgei a saját hívei? Lehetséges, hogy a kereszténység bizonyos körökben negatív megítélése sem Jézus eredeti tanai ellen, hanem a mai keresztények viselkedése ellen irányul?



2023. márc. 11. 00:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Te nem vagy keresztény. Viszont irigy vagy egy olyan világra, amit nem ismersz, fogalmad nincs róla, de tagadsz.

Ezért sok ostobaságot gondolsz róla, és azokból indulsz ki.

2023. márc. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1.

Keresztény vagyok, aki tényleg megfelel a szó jelentésének "Christos követője", "krisztusi" vagyok, legalábbis törekszem arra, hogy az legyek. :-)

2023. márc. 11. 10:12
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező! Ez nemes törekvés. Csak figyelj oda néhány alapvetően fontos dologra ez ügyben. Ilyen pl az az igazság, amit a Biblia tanít, vagyis hogy "amit vetsz, azt aratod".


Ez igaz arra is, amit tanulsz, amit tanítanak neked és amit te elfogadsz mint szellemi vezérfonal az életben. Mert hogy ez meg fogja határozni a személyes életedet, a cselekedeteidet, és így a hívők közössége tetteit is ez határozza meg.


Márpedig te a szövegedben összemosod azt a bizonyos "kereszténységet" egymással és minden csoportra ugyanazon jellemzőket illeted.


Pedig ez teljesen lehetetlen éppen a fenti bibliai igazságok miatt sem! Jézus is azt mondta hogy "arról fognak az emberek megírni titeket, ha szeretet van köztetek", vagyis az ok/okozat örök törvénye szerint az nem véletlen, ha egy vallásos csoport hívő tagjai jó gyümölcsöket mutatnak fel, és mások nem.


Ennek a tanultak igaz vagy hamis, isteni vagy más forrásból való forrása az oka. Ha egy vallásos közösség nem keresztényi szellemiségű tanokat hirdet, annak ennek megfelelő lesz a következménye a hívek életében, cselekedeteikben!


Tehát teljességgel kizárt, hogy a képmutató és a történelem, valamint a jelenkor során szörnyű gyümölcsöket felmutató nagy egyházak ugyanolyan tettekkel rendelkezzenek, mint pl Jehova Tanúi, akik jelentősen mást tanítanak és cselekszenek, mint az előbbiek.

2023. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mióta tökéletesek Jehova tanúi vagy bárki más, hogy nem vétkezik? Vagy te példát mutatsz nekik?
2023. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tökéletességről beszéltem. Nem azt állítottam, hogy minden egyes hívő tiszta és igaz lesz, de általánosságban elmondható és határozottan felismerhető az adott egyház által közölt szellemi irányítás!
2023. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A FIDESZ féle álkeresztények felé lehetséges. A rendes keresztényeket szerintem próbálná jóra tanítani, ahogy tette Mt 5-7ben.
2023. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A "rendes" keresztényeket nem kell jóra tanítani... 👍
2023. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7. De igen, a keresztények sem tökéletesek.
2023. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz. De ismered biztosan a Jézus ellen felhozott azon kritikát, amikor a farizeusok azzal bírálják őt, hogy bűnösökkel evett -ha jól emlékszem, és hogy ezt hogyan képzelte. Erre Jézus valami olyasmit mondott, hogy nem az egészségeseknek van szüksége gyógyítóra.
2023. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9. Te lennél az a Jehova Tanú, aki okoskodik egy másik kérdésnél?
2023. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!