Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológiailag mivel igazolható,...

Teológiailag mivel igazolható, hogy egy pap/lelkész súlyos összegeket kérjen el egy temetésért, illetve hogy az elhunyt neve elhangozzék misén/istentiszteleten?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Teológiailag semmivel. Ingyen kapta, ingyen adta.


De ha mondjuk kimondottan felkérték, hogy az ország másik végébe menjel el és folytasson le egy temetést, akkor természetesen az adott család aki ragaszkodik az illető személyéhez, az vállalja a költségeket.


Véleményem szerint.

2023. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1, egy példa: 12 évvel ezelőtt, evangélikus lelkész 50 ezerért jött ki egyazon kerületen belüli temetőbe. Nem ragaszkodott senki adott lelkészhez, csak egy egyházi temetést akartak
2023. máj. 14. 18:44
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Ezt a kérdést akkor nekik kellett volna feltenned. Szolgálatért, valós szolgálatért sosem fizettem 22 év óta, amióta hívő lettem, egyetlen egyszer sem. Semmiért. Az 1%-ot szoktam felajánlani mióta megtértem.
2023. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
*Az 1%-ot szoktam felajánlani mióta megtértem. Mióta csak van ez az 1%-os adózás.
2023. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem teologiailag igazolhato, hanem a vilagi torvenyekkel. Tole kerdezd meg, de vannak valos es legalis koltsegek, ami miatt van tarifa, pl. a kantor dija, es hasonlok. En sem emlekszem mar, de teteles szamlat adott katolikus pap.
2023. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem sehol nem írtam, hogy én fizettem ezért. Nem é szerveztem, utólag tudtam meg, hogy leszervezték az egyházi temetés (alapból nem is értettem, miért merült fel az egyházi temetés egy olyan embernél, akinek a halála előtt is tudtam, hogy vallásos, de ezt csak mellékesen jegyzem meg).


Az meg egy dolog, hogy egy plébánia stb. bizonyos költségekkel működik, de azt el kell fogadni, hogy egy egyházi temetés a pénzen múlik, és nem azon, mennyire volt vallásos az illető? Ha igen, akkor az mennyire elfogadható, hogy egy egyház külsőségeket hangsúlyozza?

2023. máj. 14. 20:55
 7/16 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Helytelen magatartás ez az egyház/ papok részéről, de nem tudunk tenni ellene.
2023. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Jézus sírját se őrizték ingyen. Van költsége a harangozásnak is, ha megy kántor, akkor ő se ingyen megy. Vagy te fizeted majd a számláit is és vásárolsz neki be a boltba?
2023. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8: és ezeket minek kell fizetni? Minek kell csinálni?


Lehet keresni rendes munkát ahelyett, hogy egy temetésen elmondjon néhány igehelyet, meg visszamondjon valaki életéből annyit, amennyire emlékszik (rendszerint rosszul).

2023. máj. 16. 10:14
 10/16 Kései Sirató ***** válasza:

9-es, ha meghalnak a szüleid, hogyan képzeled el a temetésüket?


Senki sem szól egy szót sem, nem lesz beszéd?


Mert ha nem pap beszél, akkor polgári szertartás van és akkor is mondanak egy beszédet és természetesen az sincs ingyen.


Te tartanál beszédeket sok ember előtt ingyen, mellesleg biztosítanád a hangosítást és a zenét is? Nem nagyon hiszem.

2023. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!