Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítetek érveket gyűjteni...

Segítetek érveket gyűjteni miért legyek evangélikus?

Figyelt kérdés

Az iskolám vallásos és több keresztény vallás közül lehet választani. Én még év elején a katolikust választottam (annak is lettem keresztelve) de nagyon fura a hittan tanárunk és nem érzem jól magam az órán. Át szeretnék menni evangélikusra de ezt komolyan meg kell indokolni. Tudnátok érveket adni?

Köszi előre is a segítséget!



2023. máj. 19. 09:43
1 2
 11/14 Jégszív ***** válasza:

#10.

Ahá, hát persze, hogy innen fúj a szél!

Ahogy a népi bölcselet mondja: "MINDEN SZENTNEK A MAGA FELÉ HAJLIK A KEZE"


Egyébként jó is, hogy szóba hoztad!

"Extra Ecclesiam nulla salus", azaz az egyházon kívül nincsen üdvösség! Katolikus keresztény dogma, ahol nemcsak a lóláb látszik ki, hanem a farok is: felső, alsó... 😛

2023. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Krisztus szavai alapján Egyházon kívül nem is lehet, hiszen csak Krisztus által van üdvösségünk, az Egyház pedig Krisztus titokzatos teste.

De ez nem azt jelenti, hogy csak katolikusok üdvözülhetnek, mielőtt megpróbálnád félremagyarázni.

2023. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Jégszív ***** válasza:
Ha nem azt mondod, hogy Krisztus hülyeséget mondott, akkor ez egy olyan ZAVAROS válasz, amit nincs értelme félremagyarázni se. 😁
2023. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

#13

Veled ellentétben én nem állítok olyan, hogy Krisztus hülyeséget mondott, tényleg csak általa van üdvösségünk, az Egyház tényleg az Ő titokzatos teste, tehát tényleg az Egyházon kívül nem lehet üdvösségünk. :)

2023. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!