Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha apám nem...

Mit tegyek, ha apám nem fogadja el, hogy megkeresztelkedtem?

Figyelt kérdés

Nem akartam elmondani neki, több hónapig titokban jártam hittanra, de a lelkész azt javasolta, hogy mondjam el neki.

A keresztelőm napján elmondtam, és azóta hajtogatja, hogy a vallás a nép ópiuma, meg hogy ő tisztességes ateistának nevelt, és hogy hátbadöftem őt, meg hogy ennél intelligensebbnek tartott, hogy ilyen buta mesében higgyek.

Ti mit tennétek a helyemben?

Már megbántam, hogy elmondtam.



2023. ápr. 7. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tenned semmit. Kerülöd a témát, a bántó megjegyzéseket pedig elengeded a füled mellett.
2023. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Lucifer-666 ***** válasza:
15%
Meg kell győznöd, hogy ő is megtegye, vagy a mennyországban nem lesztek együtt...
2023. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha valami szektás dologról van szó (jehovások, mormonok, hitgyüli, adventisták, pünkösdisták stb.), akkor érthető, hogy kiakadt, az ilyen szekták megöli a lelket.
2023. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Nézzétek meg közösen a Ben Hur-t. A filmek befolyásolják a pszichét.
2023. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Lucifer-666 ***** válasza:
15%
Lehet, hogy ha nyelveken beszélsz és a földön fogsz fetrengeni, akkor csoda fog történni és meg fogja érteni a szentlelket...
2023. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Evangélikus egyházhoz tartozom, nem szektához.
2023. ápr. 7. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

2Tim 2:22-26

Az ifjúkori szenvedélyeket tartsd távol magadtól! Törekedj viszont az igazságra, a hitre, a szeretetre, a békére mindazokkal együtt, akik tiszta szívből segítségül hívják az Urat! Az ostoba és gyermeteg vitákat utasítsd el! Tudod, hogy ezek viszálykodást szülnek. Az Úr szolgája pedig ne viszálykodjék, hanem legyen barátságos mindenkihez, jártas a tanításban és béketűrő, aki szelíden neveli az ellenszegülőket, hátha Isten megadja nekik, hogy megtérjenek, és megismerjék az igazságot, és felocsúdjanak az ördög csapdájából, aki foglyul ejtette őket, hogy teljesítsék akaratát.

üdv, a Biblia

2023. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Nálam pont fordítva van. Vallásos a családom, nem hajlandóak elfogadni, hogy én meg nem hiszek ebben.


Azt gondolom, felesleges ilyeneken vitatkozni, úgysem lehet meggyőzni a másikat.

2023. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Bocsánat, kicsit off topik, de hogy a fenébe jött neked a gondolat, hogy Evangélikus legyél?
2023. ápr. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 x0 ***** válasza:
51%

8-asnak igaza van: "Azt gondolom, felesleges ilyeneken vitatkozni, úgysem lehet meggyőzni a másikat."


Nálam is pont fordítva van, édesanyám 3 éve nem tudja elfogadni, hogy sose hittem, csak nem mondtam. Gondolom édesapám se tudná ha élne.


9-es: gondolom az Evangélikus templom volt a legközelebb...


Kérdező: van aki szerint minden vallás szekta... Mondjuk én. A lelkész biztos abban bízott, hogy majd megérti, esetleg ő is hívő lesz. Arra nem gondolt, mi lesz ha bead állami gondozásba: az árvaházba, mert számára a hiszékenység, így a hit is még a gyilkosságnál is súlyosabb bűn, mintha sorozatgyilkos lennél.


1-es fogadd meg: "Nem kell tenned semmit. Kerülöd a témát, a bántó megjegyzéseket pedig elengeded a füled mellett."

2023. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!