Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jeruzsálem és Mekka egy...

Jeruzsálem és Mekka egy irányba van?

Figyelt kérdés
Off: a zsidók és muszlimok elismerik, hogy ugyanabban az Istenben hisznek? Ergo "testvérnek" tekintik egymást? Főleg a "bálványimádó" keresztényekkel szemben?

2023. máj. 21. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A Plejádokról igen. Csak az számít úgy is.
2023. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Aha, igazi testvérek, nézd meg Izraelt, hogy mennyire.
2023. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Én muszlimként úgy gondolom, hogy ugyanabban hiszünk, másféle megközelítésben. Ugyanez érvényes a keresztényekre is, de szerintem a zsidó és muszlim vallás az, ami jobban megegyezik.
2023. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Jeruzsálem és Mekka egy irányba van?"

Attól függ, hol állsz éppen. Amúgy megnézhetet a [link] -on.

Amnit az "Off:"-ban írsz, azt hallottam egy (zsidó) vallástanártól, aki mellesleg tanult a Jeruzsálemi Héber Egyetemen. Természetesen ez általánosítás, lehetnek rabbik, muszlim imámok, akiknek más a véleményük.

Igen, a kereszténység szigorúan véve bizony bálványimádás, pl mert isteni lényeget tulajdonít egy valaha élt személynek, tehát TESTnek.

(I-ten teljesen, kizárólag szellemi. "Nincs fizikai formája, nem is test Ô, nincs mihez hasonlítani Szentségét." - Maimonides nyomán)

2023. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zsidónak, muszlimnak egy az istene.
2023. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!