Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet ebből nagyobb gond? 40k...

Lehet ebből nagyobb gond? 40km kellene egy irányba mennem reggel a meloba majd haza, pénteken szintén, majd szombaton vinném a szerelőhöz (200km )

Figyelt kérdés

Kitört a bal hátsó, meglett javítva . ( hátsó híd stb cserélve )

2003-as Renault twingo, 200km jöttem vele a szerviztol majd egy erősebb durranás féleséget hallottam vezetés közben .


Utánna jött a karcos hang, megneztem a kocsi rugók rendben vannak, magasság úgyszintén, semmi nem akadt be/ fenn .


A bal hátsó keréknél a vas felni forrósodik, ott történhetett valami, mivel onnan jön a hang is .


Szerintem a fék dob rugója pattant el, a szerviz ahol javítattam csak péntekre tudja elvállalni es az is 200km innen, ilyen állapotban történhet valami ha így vezetem ?


( forrósodik de más semmi illetve annyi, hogy a hang néha megszűnik néha visszatér de kisebb sebességnél állandó )


2023. ápr. 12. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nyílván életbiztosítást egy valószínűleg fékhibás autóval járni...
2023. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Semmi gond nem lehet belőle..



..feltéve hogy tréleren viszed. :)

2023. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendessen tudok vele fékezni. És nem hajtok gyorsan stb, szóval én nem attól aggódom . Hanem attól hogy a hő keletkezés végett kigyullad vagy éppen elpattan egy csavar és leesik a kerék.
2023. ápr. 12. 22:02
 4/7 krwkco ***** válasza:

Ha a hátsó keréknél felforr a fékfolyadék, akkor menet közben elmehet a fékhatás, anélkül, hogy ennek bármi előjele lenne.

Mész, mész. Egyszercsak lassítanod kellene és ellenállás nélkül be fogod nyomni a fékpedált. És nem lesz fékhatás. Esetleg a másik fékkörön marad valamennyi.

2023. ápr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
Inkább valami közeli műhelyben le kellene vetetned a fékdobot és megnézetni, hogy mi ujság.
2023. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mégis mi az oka, hogy megéri 200 kmre elvinni az autót szerelőhöz? Üzemanyagban biztosan elbukod, ha komolyabb baj van, akkor akár az életedet is. Vidd el oda szerelőhöz ahol vagy. Ha másra nem, hogy ránézzen mi történt, megmondja elindulhatsz-e biztonságban, de valszeg nem.
2023. ápr. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az első és a hátsó fékrendszer külön rendszeren van, illetve ezért van 4 db fék egy autón, szóval ha szét kopik, akkor sem maradok fék nélkül szerintem .

Ma is ezzel mentem 40km, nem volt gond . Egyébként néha (kis sebességnél ) hallom ezt a hangot, nagyobbnál már nem ( nem, nem a zaj miatt nem hallom )

2023. ápr. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!