Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház az oktatás és így a...

Az egyház az oktatás és így a gyerekek ellen van?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az egyház megtiltotta a hittan tanároknak, hogy tüntessenek vagy bármi hasonló módon kiálljanak a gyerekekért és az országért.

2023. máj. 26. 08:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

8-as, sajnálom. Én írtam, hogy tanítottam és meg tudom erősíteni a tapasztalataidat. Engem ugyan nem hittan tanárként, de kezdő pedagógusként néztek semmibe a régebb óta dolgozó kollégák és valóban minősíthetetlen volt, ahogy a hittantanárokról a hátuk mögött beszéltek. Hogy ők nem a részei a tantestületnek, meg amúgy is, a munkájuk "nem tanítás". Az meg, hogy karácsonykor olyan "vallási énekeket" tanítanak a gyerekeknek, amiben Jézus szerepel, egyenes hallatlan és ki kéne tiltani. :D

Több volt tanárszakos szaktársam meg tudja erősíteni, hogy az alacsony fizetés csak egy része annak, hogy fiatalon otthagyták a pályát. Nagyon sokat nyomott ezen a többi kolléga hozzáállása. Nagyon "belterjes" szakma, ha lehet ezt mondani.

2023. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

#11


Nekem hatalmas csalódás ez az egész. A legaljasabb eddig az volt, amikor kitettek az aulába, hogy tanítsak ott, ahol folyamatosan hangzavar van, jönnek - mennek az osztályok, ott tesiznek télen. Kértem, hogy adjanak egy termet, mert így lehetetlen tanítani, majd az igazgató mondta, hogy sajnálja de nincs terem. Közben a kollégáimmal tudtuk, hogy abban az időpontban 2 terem is szabadon van...fogtam magam és bementunk oda. Szerintem ez már az aljasság csúcsa. Vagy amikor szintén a folyosón próbálok tanítani, de az ebédelni igyekvő kicsiktol nem lehet, mert hangoskodnak, a tanár meg rájuk se szól, miközben látja hogy ott ülünk.. Én szóltam már neki hogy ne haragudjon, de órát próbálnék tartani, erre pofavágások közepette rájuk szólt.


Szamomra hatalmas csalódás, amit a tanári közösségről tapasztaltam :(

2023. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Sok egyházi iskolában is kiálltak a tüntető tanárok mellett, vagyis katolikus és evangélikus iskolákat tudok is konkrétan. De te se tudtál ilyen tiltó nyilatkozatot linkelni, szóval csak egy újabb provokatív kamu kérdés, amit a tények cáfolnak.
2023. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
Minden egyház isten ellensége, így minden élő ellenséga, avagy minden gyermeké is, igen.
2023. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
6%

[link]


Miért tüntetnének?

2023. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
57%
#15 mondjuk ez azóta sem történt meg :D de megnyugtatlak, egy főállású refi hitoktato fizuja 60 évesen 170 ezer Ft, nem hinném hogy sajnálni kéne tőle azt a +40 ezret...
2023. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az iskola tílthatta meg, mintsem az egyház
2023. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"De te se tudtál ilyen tiltó nyilatkozatot linkelni, szóval csak egy újabb provokatív kamu kérdés, amit a tények cáfolnak."


Lehet, hogy nem igaz az amit hallottam, de attól még a kérdés nem kamu.

Írtam, hogy az ismerősömet nem fogom tudni neked linkelni. Sajnálom, de szerintem érthető miért nem.


Egyébként lehet, hogy nem régiben adták ki és hogy nem nyilvánosan. Az is lehet, hogy nem történt ilyen de ebben az esetben nem értem miért állította ezt. Majd ha legközelebb találkozunk rá kérdezek még erre.

2023. máj. 26. 21:21
 19/30 anonim ***** válasza:
68%
Haladéktalanul vegyék ki az egyházi óvodákba, iskolákba, különböző egyházi intézményekbe íratott gyermekeiket. Meg kell vonni tőlük mindennemű segélyt, járulékot, juttatást. Az állami támogatásokat azonnali hatállyal meg kell szüntetni, valamint a kiutalt összegeket hiánytalanul vissza kell juttatni az államkasszába. Nem elég, hogy egyházi iskolák és felsőoktatási intézmények vannak de még az óvodás korúakat is megrontják ármányaikkal és már ott elkezdik a talán visszafordíthatatlan agymosást, meg sem adva a leendő "áldozatnak" a szabad döntési, választási lehetőséget. Én személy szerint a bibliai alapú közvetítéseket, miséket, riportokat csak éjfél után engedélyezném sugározni a tévében, mert akkor a gyerekek már nincsenek kitéve az egyház zaklatásának.
2023. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

#19

Hitler és Sztálin mestered büszke lenne rád :)

2023. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!