Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények tarthatnak...

Lucifer-666 kérdése:

A keresztények tarthatnak háziállatokat?

Figyelt kérdés

A biblia alapján csak eszközök az állatok. A kis kedvencek viszont csak nyelik a pénzt, amit az egyházra is lehetne költeni. Iránban pl betiltanák a kutyákat.

[link]



2023. máj. 30. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Tarthatnak. Jézusnak is voltak juhai.
2023. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Csal keresztény háziállatot szabad tartani úgymint galambot, bárányt, halat stb... Lajhárt.
2023. máj. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindig az eredménytől függ.


Ha csak elzárja az emberi szeretettől mert csak az állatot szereti, akkor nem.



Ha segít neki az állatszeretet, hogy az embereket is jobban tudja szeretni akkor mindenképp tartson.

2023. máj. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3, mi az, hogy elzárja az emberek szeretetétől? Én keresztény vagyok és van két kutyám. Nem szeretem sem jobban, sem kevésbé az embereket, mint amikor nem volt kutyám.

Igen, tudom, minden felebarátomat kellene szeretni, de nem vagyok szent. Akiket nem kedvelek, azoknak a szeretetétől nem a kutya választ el.

Az eredeti kérdésre a válasz, hogy tarthatnak. Miért merült fel egyáltalán az, hogy nem?

2023. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4es voltam, bocs! A cikket nem olvastam.

A nyaralásra szánt pénzt is költhetned az egyházra, meg azt is, amit mozira, kávéra, új cipőre stb. költesz. Hiszen ezek sem nélkülözhetetlen dolgok.

Nekem nincs lelkiismeret furdalásom amiatt, hogy olyanra is költök, ami nélkül amúgy a vegetatív funkcióimat fent lehetne tartani. A kutyám nélkül lehet élni, de nem érdemes.

2023. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tarthatnak. Kínozni nem kínozhatják őket, de szeretni lehet az állatokat.
2023. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A zsidóknak is voltak háziállataik szóval...
2023. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

😊😊 Nem én választottam magamnak, engem választott egy sérült varjú, itt landolt az udvarunkban. Azóta én etetem, és tényleg sokba kerül...😊

2023. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!