Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az elméletem Isten "keletkezés...

Az elméletem Isten "keletkezéséről" összeegyeztethető a szentírással vagy hibádzik valahol? (bővebben lent, hosszú leszek)

Figyelt kérdés

Igyekszem olyan rövidre fogni, amennyire lehetséges. Tehát erről elmélkedem:

Isten időérzékelése és haladása az időben nem korlátozott, mint az emberé. Mivel ő Isten. Istennek pedig tudunk a legfontosabb kinyilatkoztatásáról, ami Jézus Krisztus. Azt mondják róla, azt írják, hogy ő Isten Fia. De helyes ez a megállapítás? Nem lehetséges, hogy ő inkább a fiú Isten?

Tehát ismerjük Jézus történetét: Hozzá igazítottuk a naptárunkat, így 0-ban született. Felnőtt, alig maradt fent információ a fiatalkoráról. Aztán 30 éves korában beindult a működése. Gyógyított, tanított, a vizet borrá változtatta, halat és kenyeret szaporított...stb. Aztán büntetlenül keresztre feszítették és harmadnapra feltámadott. Azon morfondírozok magamban, hogy pontosan miért is volt mind erre szükség. Miért így kellett megtörténnie?

Aztán bevillant egy megoldás, ami véleményem szerint sem a Bibliának, sem a jelenlegi tudományos ismereteinknek, sem pedig a józan észnek nem mond ellent.

Ime a megoldás:

Isten érdekes módon nem a világ teremtése előtt született, hanem benne. Jézus testében, mint ember látta meg a napvilágot. Élt, tanított, gyógyított és közben kapcsolatban ált valamiféle entitással, amit Isten néven ismerünk. A lényeg, hogy keresztre feszítették és meghalt. Tehát így kezdődött el Isten. Krisztus Istenné vált. Istennek pedig nincs lehetetlen vagy korlátok közé nincs szorítva. Krisztus a feltámadásakor azt mondta Mária Magdolnának, hogy még nem ment fel az Atyához. De akkor hol volt? Egyes apokrif iratok szerint a pokolban volt. Szerintem ez sem teljesen jó.

Én arra következtettem, hogy miután krisztus a kereszten kilehelte a lelkét számára sötétség következett. A semmibe került, ahol nem volt semmi. Sem ég, sem föld, sem csillagok, hanem csak a nagy semmi, melyben egyedül Ő volt. És ez így maradt fent a Bibliában:

"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet. A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött. Isten szólt: „Legyen világosság”, és lett világosság." (Teremtés 1:1-3)

Igen, így kezdődik a Biblia. Ez az első napon történt, ami gyakorlatilag 3 mondatban összefoglalja évmilliárdokmunkáját. Tehát elméletem szerint Jézusból Istenné váló entitás vagy lélek teremtett mindent. Aztán ennek fényében már pofon egyszerűen magyarázható az ószövetség Istenének "véreskezűsége" és cselekedetei. Isten kőkemény döntést hozott meg. Sok választása nem is volt egészen Jézus kereszthaláláig. Ugyanis a jó öreg nagypapaparadoxon ( [link] ) nem igazán engedett meg más lehetőséget Istennek, minthogy azt tegye az emberrel, amire ő maga is emlékezett. Tehát követte az általa ismert írásokból Isten cselekedeteit. Mert ha nem teszi, akkor Krisztus sem születik meg. Ha pedig Krisztus nem születik meg, nincs, aki megteremtse a világot. Ez a kezdet.

A Biblia központi alakja Krisztus. Számtalan helyen elspojlerezik az ószövetségben a történetét. Mintha kőbe lett volna vésve az írás, hogy Krisztus magára ismerhessen. Úgy vélem, hogy Jézus nem volt tisztában azzal, hogy Ő Istenné fog válni. Isten pedig, aki Krisztusból lett megvezette ha úgy tetszik saját magát, hogy bekövetkezhessen minden , ami vele bekövetkezett. Mert hogy nélküle létezés sem lenne , sem föld, sem víz, sem csillagok, sem pedig semmi.

Amint pedig Isten kilehelte a lelkét, szabaddá vált. Nem volt már szüksége az emberiségnek a terelgetésre. Így szabadon megjelent. A feltámadáskor már nem Krisztust látjuk, hanem a belőle született Istent, akinek a számára már évmilliárdok elteltek azóta. Viszont így, hogy akkor kb. 1990 évvel ezelőtt minden úgymond "Beteljesedett", a Jézusból Istenné válószemély számára megnyílt egy újfajta lehetőség arra, hogy végre elkezdhesse fejleszteni az emberiséget.


Ezért pedig az elméletem második fele még kidolgozásra szorul:

Merthogy kénytelen volt törvényeket alkotni, hogy ő, saját maga akkor és ott megszülethessen és a fiú Isten átélhesse, melyeket át kellett élnie, hogy Istenné nőjön fel. De ezután már semmi egyéb dolga megvolt, mint hogy kapcsolatba léphessen bizonyos időközönként önmagával az elkövetkező időkből. Úgyan is Isten egyszerre halad egyenesen az időben velünk együtt halhatatlansága révén, ám képes az időutazásra is. Elméletileg a legfontosabb információk átadásának lehetősége azért mégis csak korlátozva volt. Mert ha a távoli jövőből a múltba utazik bárki is akkor az új információk révén megváltoztatná az idő menetét. Szerintem Isten első jövőből való felbukkanása a kísértő személyében történhetett, aki rá akarta venni Jézust arra, hogy változtasson a történelem menetén. nem tudom, hogy miért volt ez és hogy a "kísértő" , aki a pusztában kísértete milyen távoli jövőből utazott vissza. De az írás megemlékezik több helyen angyalok felbukkanásáról, például Jézus sírjánál. Szerintem létezik még egy megbonthatatlan kör, aminek a célja, hogy a Bibliában leírt apokalipszis a lehető legkésőbb következzen be. Mert előbb vagy utóbb bekövetkezik, aminek be kell következnie, de nem mindegy, hogy az emberiségnek lesz-e már képessége arra, hogy távoli csillagok körül keringő bolygón tanyát verjen létrehozva a Föld 2-őt vagy nem. És továbbá arra is magyarázatot ad az elmélet, hogy miért születnek vallások és miért tűnnek el némelyek, mások pedig emelkednek fel. Ez amolyan Isten számára feltörhető kódot tartalmaz, melyből Ő pontosan tudja, hogy területileg hol és mi fog bekövetkezni, melynek révén felemelhet egyeseket, másokat pedig porba döngölhet. És itt nem is vallási, hanem sokkal inkább politikai vagy tudományos porba döngölésről van szó.


Tehát ez lenne, melyről elmélkedem és melynek fényében olvasva a szentírást úgy érzem több információ jön át a rejtett dolgokról, mint mielőtt ezzel az elmélettel szemléltem volna az írásokat. De a kérdésem főleg a következő lenne:

Ha az elméletem hibádzik, ellent mond a jelenlegi tudományos vagy Bibliai ismereteknek, akkor azt hol teszi?

Esteleg van-e itt olyan valaki, akinek vannak hasonló elméletei és megosztaná-e itt? Vagy valaki senki?


Türelmetlenül várok minden választ, tanácsot, okfejtést, trollkodást!

Előre is köszi.



2023. jún. 2. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Na jó.... szedd össze magadat és irdd le három mondatban. Azért nem kapsz választ mert te logikusnak tartod amit leírtál, de mások nem értik...én sem.


A világ kezdete előtt élhetett Krisztus már, az elohim, mint Isten többesszáma, elvben utalhat rá, gyakorlatban (szent szrllemként) csak egy Isten van.

2023. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy egy Isten van. Krisztus sem egy másik Isten, hanem Isten úgymond "gyerekként". Mert ha Istennek volt "gyerekkora", azt nyilván embertestben töltötte el. Én úgy képzelem Isten Krisztushoz fűződő viszonyát, mint az én viszonyomat néhány évvel ezelőtti önmagamhoz.
2023. jún. 2. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Van aki vegigolvasta?
2023. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na jó....3x neki ugrottam a szövegnek.


Mintha azt állitanád előbb ember volt Krisztus, azután feltámadása után Istenné lett.



Ez így eretnekség.


Isten és emberi személye nem választható el Krisztusban. Ezt már valamelyik zsinat megállapította már.

2023. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Emberfiából lett Isten Fia. Az újszövetség ezt így örökíti meg. Már azért is ki akarták nyírni és koholt vádak alapján ki is nyírták, mert Istent az Atya képében mutatta be. Mi ebben az eretnekség?

Atya, Fiú , szentlélek. Isten részei. Részeire bontották már Istent és megbonthatatlan 3 alkotónak nevezték. Én nem bontom részeire Istent, hanem azt mondom, hogy mielőtt Isten lett, már volt előtte Krisztus is. A szentlelket pedig nem vitatom.

Sőt, aki Krisztust követi, azt mondom, hogy továbbra is ugyanoda jut, ahova eddig, oda, ahova a Mester, akit a tanítvány követ. Aki hiszi a Krisztust, egy akaraton van vele, követi tanításait, az pontosan oda jut , ahova Ő. Egyek lesznek a Krisztusban hívők Istennel. Istenben egyesülnek Krisztus a hívőkkel, akik amúgy maguk is krisztusi természetűek. Ez pedig a szentlélek. Szentlélek pedig Krisztusé, Istené és azoké, akik egy akaraton vannak az Úrral.

Nincs itt semmi kecmec.

2023. jún. 2. 23:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Nemrég irtam válaszként valahova, hogy 12 évesen azt mondta a szüleinek amikor a templomban maradt a bölcsekkel és a szülei 3 nap után visszamentek és megtalálták, hogy : "Mi dolog, hogy engem kerestetek? Nem tudjátok, hogy nekem azokban kell foglalatosnak lennem amelyek az én Atyám dolgai?"


12 évesen Istent egyes szám első személyben a saját Atyjának nevezte, de amikor a tanitványokat imádkozni tanitotta akkor igy fogalmazott: "Mi Atyánk..."

Nem Istenné vált hanem Isten egyszülött fia akinek az emberi természete vált tökéletessé az engedelmesség és a szenvedések által. Lényegében amit te Istenné válásnak gondolsz az az emberi természetnek az isteni természethez hasonlóvá emelése. Az emberi természet Jézusban emelkedett az Isteni természet szintjére, Jézus isteni természete által.



Nem apokrif forrás az, hogy amikor a kereszten meghalt a pokolba került hanem bibliai:


Ef 4:9 (Az pedig, hogy fölment, mit jelentene mást, mint hogy előbb le is szállott a föld alsóbb részeire?

Ef 4:10 Aki leszállott vala, ugyanaz, aki fel is ment, feljebb minden egeknél, hogy mindeneket betöltsön.)



"A feltámadáskor már nem Krisztust látjuk, hanem a belőle született Istent,"


Nem egészen. A feltámadáskor azt a Krisztust látjuk aki már az emberré születése előtt is Istennel egyenlő volt mint Krisztus, de csak a feltámadása után nem Istenként hanem emberként győzött le minden agyalt, hatalmasságot és erőt. Ezért hajol meg a Jézus névre (és nem a Krisztus névre) minden térd a mennyben, Földön és Föld alatt.

2023. jún. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mária szűzen fogant, onnantól kezdve Mária teste táplálta.


Emiatt Isten és ember is elválaszthatatlanul.


Nem előbb volt ember és utána Isten, utalok erre a kijelentésedre:

"Emberfiából lett Isten Fia"


Ahogy nagyon szépen írja az előző

"az emberi természetnek az isteni természethez hasonlóvá emelése. Az emberi természet Jézusban emelkedett az Isteni természet szintjére, Jézus isteni természete által."

2023. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindezt azért tette Isten, hogy

Hagyjuk el kishitűségünket, Krisztus példamutatása alapján.

2023. jún. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nesze zsidók
2023. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!