Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hisz Istenben?

Ki hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Engem mindig is úgy nevelt anya, hogy Isten lètezik, rendszeresen templomba jàrunk,elsőàldoztam, nem sokàra bèrmàlkozom is. Viszont egyre több helyen hallom, hogy Isten nincs vagy csak egy fikció meg ilyenek. De èn hiszek benne tovàbbra is. Ugyanis ràjöttem, ha akarok valamit ès mondjuk hozzà imàdkozom, akkor az teljesül. A kiskutyàmra ràtàmadt a farkaskutya, haldoklott utàna, aztàn anya javaslatàra imàdkoztam ès màsnapra felàllt ès màr ugràlt. Akkor a közèpsulimba is nem voltam biztos, hogy felvesznek, 17 főt vesznek fel ès 47. voltam ès nagyon nèpszerű iskola, majd jött az èrtesìtő, hogy felvettek, miutàn imàsdkoztam. Akkor sokàig nem voltak baràtaim, kèrtem Istent, hogy legyenek baràtaim ès bàr nem az oszàlytàrsaim, de màs osztàlyból egyre jobban kezdek kijönni a lànyokkal. Szerintetek ezek vèletlen összefüggèsek vsgy tènyleg Isten műve, mert èn hajlojk egyre jobban arra, hogy lètezik. Valaki hisz Istenben? Ki az aki nem, ti mit gondoltok erről?

2023. jún. 7. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Melyikben?
2023. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amelyikben a keresztènyek hisznek.
2023. jún. 7. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Igen, hiszek Istenben. És nem azért, mert minden kívánságomat csettintésre teljesíti.
2023. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
45%

"A kiskutyàmra ràtàmadt a farkaskutya, haldoklott utàna, aztàn anya javaslatàra imàdkoztam ès màsnapra felàllt ès màr ugràlt."


Vagyis ha nem imádkozol Isten hagyta volna meghalni a kiskutyádat?

2023. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy létezik. :)



"Vagyis ha nem imádkozol Isten hagyta volna meghalni a kiskutyádat?"


Akkor hagyta volna, hisz ez a természet rendje.

2023. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én ugyanígy vagyok Vele: HISZEK ISTENBEN!


És nem csak azért, mert időnként teljesíti a kéréseimet (még többször meg nem, de utólag mindig kiderül, hogy úgy jártam jobban:)), hanem mert érzem.

Érzem magamban a jelenlétét, a figyelmét, a szeretetét.

És mert Őhozzá akarok tartozni, mert jobban érzem magam a társaságában, mint nélküle.

Az Istentelen világ szerintem borzalmasan sivár, üres, szomorú, magányos és gonosz!


És nem szabad hagyni, hogy mások mondják meg neked, hogy mit érezz, miben higgy, vagy mit gondolj!!


Ne hagyd magad megtéveszteni!


A mai világban szinte minden el akar szakítani Istentől.


Lekötik a figyelmedet reggel, délben, este.


Ezért tapasztalod azt, hogy egyre több helyen el akarnak Tőle tántorítani.


Legyél erős és ne engedd!!


Ne hagyd, hogy mások mondják meg, mi a jó neked, mert az csak te tudhatod s Isten és élj eszerint!


Nem arra kell figyelni, hogy mit ordítanak egész nap a megafonok a füledbe, hanem arra, hogy a belső hang mit mond. Mert az az igaz !

2023. jún. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is hiszek benne.
márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!