Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valami bizonyíték arra,...

Van valami bizonyíték arra, hogy ez valóban megtörtént?

Figyelt kérdés
A Tórában van írva, hogy Isten a zsidókat a sivatagban mannával etette és felhővel védte. Erre van valami "bizonyíték"? Illetve hol lehet a Frigyláda? Tudom, egyszerű szt mondani, hogy ez cssk a zsidó nép kitalációja és semmi nem igaz, de ilyen felsőbbrendűségű akármit más nép is ki tudott volna találni, de mégse tették...

2023. jún. 8. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Tulajdonképp nincs. DE

A mannáról úgy tudom, kiderítették, hogy az valami, amit a szél fúj a sivatagban. Közelebbit nem tudok.

"felhővel védte"

Valamire rosszul emlékszel, olvasd el mégegyszer!

"hol lehet a Frigyláda?"

Úgy tudom, Slamon király (a valaha élt legbölcsebb ember) tudta, hogy idõvel baj lesz, ezért készíttetett egy megfelelõ rejtekhelyet és odavitette. Ott van azóta is. Peresze, aki elég bölcs, nem igazán erõlteti a megtalálását, tudva, mi történt azikkal, akik ill3etéktelenül hozzáértek.

Persze, vannak, akik szerint Egyiptomban, mások szerint Etiópiában, mégmások szerint Jemenben van. Ezekhez a feltételezésekhez nem tudok hozzászólni.

2023. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
32%

A "manna" az a mannatetű, amelyik ugye állandóan "újraterem", vagyis jön másik, viszont hamar megromlik, nem lehet eltenni.

Ezért mondták azt a zsidóknak, hogy ne tegyék el, mert nem lesz jó, viszont másnapra lesz másik, nem kell tartalékolni.

2023. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!