Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni hogy hogyan működik a kálvinizmusban a predesztináció?

Figyelt kérdés

Itt az egyik kérdés válaszában láttam ezt a linket [link] ,és itt leírják hogy a kegyelmet Isten "csak azoknak az embereknek kínálja föl, akiket örök érvényű föltétlen határozatával az üdvösségre kiválasztott (predestinatio)."


Ezek szerint vannak emberek akik eleve kárhozata vannak ítélve? Ez valóban így van a kálvinisták szerint?



2023. jún. 22. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kárhozatra* és igen.
2023. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Arra lennék kiváncsi, hogy mit értesz kálvinizmus alatt?
2023. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A keresztény egyház Kálvinista/Reformista ágát. És amennyire tudom, csak ebben fordul elő predesztináció a nagy tradicionális keresztény gyülekezetek/közösségek között.


Talán tévedésben vagyok ezzel kapcsolatban? Nem kötekedés céljából írtam ki a kérdést, csak furcsálltam a dolgot, mivel azt hittem hogy a szabad akarat adott, és a kegyelmet mindenkinek ki lehet érdemelni.

2023. jún. 22. 11:42
 4/15 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul tudsz, a predesztináció részeleges, az egyén szabadon dönthet sorsáról. Így a kárhozatra ítéltetés sem lehetséges.
2023. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor a forrás ami a linken van valótlansagot allít?


[link]


A jobbszélső oszlop vonatkozik a Kálvinistákra.

2023. jún. 22. 13:12
 6/15 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

A Biblia szerint mindenki a cselekedetei szerint lesz megítélve.


Biblia, Ószövetség:


Zsoltárok 62,10


Tiéd Uram a kegyelem is. Bizony, Te fizetsz meg mindenkinek az ő cselekedetei szerint!


Jeremiás 17,10


Én az Úr vagyok az aki a szívet fürkészem és a veséket vizsgálom, hogy megfizessek kinek-kinek az ő utai szerint és cselekedeteinek gyümölcse szerint.


Biblia, Újszövetség:


Róma 2,6


Aki megfizet mindenkinek az ő cselekedetei szerint.


1Korintus 3,8


A plántáló pedig és az öntöző egyek, de mindenki a maga jutalmát veszi a maga munkája szerint.


Jelenések 20,12-13


És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten elött; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, amely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, amik a könyvekbe voltak írva az ő cselekedeteik szerint.


És a tenger kiadá a halottakat, akik őbenne voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

2023. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Én református vagyok, és még én sem értem.
2023. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem csoda, hogy nem érted, a kérdező sem érti mit akar kérdezni.
2023. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen. Nyilván nem te nem tudod miről beszélsz, és ezért nem voltál képes eddig 3 kommentből egy értelmes választ kisajtolni magadból. Nem gond ha nem vagy képes megérteni valamit, de nem kell egyből támadni. Nyugi van.
2023. jún. 22. 19:56
 10/15 anonim ***** válasza:
"a kálvinista egyház egyik leggyakrabban félreértett tanítása a predesztináció. Sokan azt hiszik, ez annyit jelent, hogy a mindentudó Isten terveiben minden ember egyéni sorsa, vagyis üdvössége vagy elveszett volta eleve el van döntve, el van rendelve, „meg van írva” megmásíthatatlanul. Valójában nem erről szól, hanem (...) az van eleve elrendelve, hogy aki hisz Istenben, Jézus Krisztusban, az üdvözül."
2023. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!