Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretnék katolikus templom...

Ha szeretnék katolikus templomba, vagy valamilyen intézménybe menni, hogy beszélgessek egy lelkésszel, akkor bárhova mehetek, vagy van valami kikötés?

Figyelt kérdés

Szóval van olyasmi, hogy mondjuk oda kell menjek, amelyik a lakóhelyemhez legközelebb esik, vagy valami?

Én keresztény, nem római katolikus vagyok, de gondoltam, hogy lehet, hogy elmennék, mert hasznos lenne.

Az lehet, hogy nincs konkrétan lelkész nevezetű szolgáló a katolikus egyházban, de a lényeg, hogy ilyesvalakiről van szó. Akivel lehetne beszélgetni a gondjaimról, kérdéseimről, vagy bármiről.

Meg persze nyilván gondolom bemehetek bárhova, ahol fogadnak, hogyha gondolom, különben is kötelessége egy kereszténynek segíteni, ha tudna, azonban gondoltam, hátha van valami szabvány, amit általában szokás tartani mondjuk a jobb egyházi működés érdekében.



2023. jún. 26. 00:15
 1/4 hosszúhajú ***** válasza:
81%
persze. római kat. vagyok, de a sztorim szempontjából lényegtelen: nem egyszer fordult elő, hogy sírva mentem oda egy paphoz, mikor elkaptam a templomban, vagy a parókia ( paplak ) fele tartott. tini voltam és látta hogy ki vagyok borulva. egyszer meg hittan után kaptam el egy hittan tanárt és kérdeztem beszélhetnék-e vele. nem kell sem kerület, sem keresztség, semmi. odamész és őszintén elmondod, hívő vagy, és nem tudsz kihez fordulni segítséget szeretnél de nem pszichológustól, mert neked istennel kapcsolatos segítség kéne.
2023. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus templomban pap van.

Lelkesz reformatus vagy evangelikus templomban.

Altalaban hittel kapcsolatos kerdesekben adnak valaszt, ha ismeretlen vagy. Ha valami mas kerdesrol, gondokrol van szo, akkor azt inkabb mar o donti el.

Kerjel idopontot telefonon vagy emailben elore (plebania / lelkeszi hivatal), es ird le, hogy kb. ki vagy, mi a problema, es majd valaszolnak.

2023. jún. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam olyat, hogy némelyiknek van fogadóórája, mint egy polgármesternek pl, nem biztos, hogy így nevezik, nézz utána.
2023. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat!
2023. jún. 26. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!