Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyházban, templom...

NGábor83 kérdése:

A katolikus egyházban, templomokban jelen van a Szent Szellem?

Figyelt kérdés
Egyes gyülekezetek Istentiszteletein nagyon erősen érezhető, szemben egy katolikus Szentmisével.

2023. jún. 23. 23:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%

Nem, a katolikusoknál a Szentlélek van jelen. Sőt külön ünnepe is van pünkösdkor. De például átváltoztatáskor is a pap minden egyes alkalommal Szentlelket hívja a kenyérre és borra:


"Valóban szent vagy, Istenünk,

minden szentség forrása.

Kérünk, szenteld meg ezt az adományt,

áraszd le rá Szentlelkedet,

hogy számunkra

a mi Urunk, Jézus Krisztus teste és vére legyen."

2023. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Abban a hitben voltam, hogy a Szentlélek és a Szentszellem ugyanaz, csak másképp hívják. Mi a különbség? Miért van egyértelmű jele a Szentszellem jelenlétének és miért nincs a Szentlélekének?
2023. jún. 23. 23:40
 3/29 anonim ***** válasza:
49%

A karizmatikus egyházak betöltik azt a szerepet, hogy fiatalok jól érezzék magukat.


Én katolikus vagyok. Ha templomból kijövet azon kapom magam hogy nem figyeltem, akkor is nagy lelkierővel és vidámsággal állok neki a vasárnap fennmaradó részének, emeli lelkemet, erősebb a lelkem mintha nem járnék.


Ezért úgy gondolom hogy a katolikus egyházban is ott van a szentlélek, csak nem egy látványos örömünnep keretében.

2023. jún. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%

#2

Én nem tudom mi az a szellem, a Szentlélek a harmadik isteni személy, akinek jövetelét Jézus megígérte, Szentlélek áradt ki különleges módon az apostolokra és Máriára első pünkösdkor, azóta is jelen van az Egyházban.

2023. jún. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Megidézik a Szentlelket és Jézust is. Régen ezert máglyára küldték volna őket, most szentség!
2023. jún. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

A Szentlélek elsősorban az ember szellemére hat, nem pedig az érzékeire. Nyilván az érzékek

működése látványosabb, de végső soron egy idő után béníthatja az imaéletet.

2023. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező,

A Szent Szellem és a Szentlélek ugyanazt a személyt jelenti. Igen, Isten Szelleme ki tud áradni, jelen tud lenni, erőteljesen érezhető a jelenléte. Vannak, akik forróságot éreznek, mások bizsergést, vagy annyira elönti őket a Szentlélek ereje, hogy földre esnek, sírnak, nevetnek, ugrálnak. Tudni kell, hogy a Szent Szellem ereje a gonosz szellemek is kiűzi, amikor pedig gonosz szellemek mennek ki az emberekből, olyankor előfordul, hogy vergődnek, rázkódnak, ordítanak, öklendeznek, de láttam már olyat is, aki hányt. Szóval nagyon izgalmas a Szent Szellem személye, és remélem, hogy egyre több embert fog érdekelni.

2023. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
25%

"Vannak, akik forróságot éreznek, mások bizsergést, vagy annyira elönti őket a Szentlélek ereje, hogy földre esnek, sírnak, nevetnek, ugrálnak."

Kár, hogy erre nem találunk bibliai példákat.

2023. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%

#8

Találunk rá példát. A Bibliában rengetegszer látjuk, hogy Isten jelenlétének van fizikális megnyilvánulása is. A földre esés pl. ott van Templom felszentelésénél, amikor betöltötte Isten dicsősége a Templomot, és azt olvassuk, hogy a papok nem tudtak talpon maradni. Vagy a Gecsemáné-kertben is földre estek a katonák, amikor odamentek Jézushoz. De említhetném akár Jánost is, aki azt írja a Jelenésekben, hogy amikor megállt a megdicsőült Jézus előtt, földre esett.

2023. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
30%

#9

Földre estek, vagy a földön fetrengtek különböző érzelmi kitörések mellett? Nem ugyanaz a kettő, a földre esés bibliai értelemben lényegében a térdre esés, illetve leborulás.


"Vagy a Gecsemáné-kertben is földre estek a katonák, amikor odamentek Jézushoz."

Gondolod, hogy őket is eltöltötte a Szentlélek?


Egyébként ezt az eseményt a Szentírásban úgy olvashatjuk, hogy meghátráltak és földre este, más fordításban földre rogytak.

2023. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!