Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi emberek a legtöbb...

Jehova Tanúi emberek a legtöbb esetben miért privát üzeneteket írogatnak, ahelyett, hogy megosztanák másokkal is a - többnyire hasznos - gondolataikat a kérdés alatt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 3. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
És még akkor is csak az email címre vadásznak mindenféle béna kifogással.
2023. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lucifer-666 ***** válasza:
70%
Mert a szekták zártan működnek.
2023. júl. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Pont ezek a valaszok miatt...
2023. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Néha válaszol 1-2 ember. Az a vége hogy le vannak pontozva és szét vannak szedve. Akin látják hogy érdekelheti annak mondják. A többieket úgysem érdekli
2023. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
"le vannak pontozva" - persze, mert "Jehova" egy értelmetlen betûsorozat, téves átírás.
2023. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az olyan üzeneitek kapom csak amiben kijelentik, hogy amit átéltem az biztosan nem úgy volt... kösz! 😄
2023. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Azért mert sok esetben az általad "hasznosnak" tartott gondolatokat kritikával illetnék és ezt akarják elkerülni.

- Náluk tilos kritizálni bármit is ami az Őrtorony társulattal kapcsolatos.

- Duplán igaz ez az Őrtorony társulat tanításaira.

Mivel a legtöbb esetben ezek a tanítások tévesek és ezt még a társulat is elismeri. Ezért nem is meglepő hogy a legtöbb tanításukat meg lehet cáfolni.

- Persze ha nyilvánosan tenné jönne a cáfolat is de privát üzenetet küld akkor az illető nagy valószínűség szerint nem fogja tudni hogy amit kapott az hazugság. Illetve az esetek többségében hazugság.

Az egyik ilyen hazugság hogy azt állítja magáról az Őrtorony társulat hogy ők Isten szócsöve, de ugyan akkor tévednek tanításbeli kérdésekben.

- Akkor nem lehetnem Isten szócsöve ha tévednek!

Az ember hibázik persze ez nem vitás de az Őrtorony az folyton téved és mindig ki kell igazítania a tévedését. De olyan is van hogy ugyan azt már a 8. alkalommal igazítja ki.

- Tehát hazudik amikor azt állítja hogy Isten szócsöve. Mert 8. alkalommal sem volt képes szócsöként Isten igazságát kijelenteni ugyan arról a dologról!

2023. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bomber09 ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Én mindig szívesen válaszolok, itt a komment szekcióban. E-mail-ben, illetve privátban nem igazán, persze ha csak, az adott személy azt szeretné akkor igen.


Viszont általában veszekedni, illetve vitatkozni nem szoktam, és nem is reagálok erre.

Gyülekezetben is azt tanuljuk, hogy ha valaki, a prédikáló munka során, azt mondja hogy nem szeretne beszélgetni, akkor abba kell hagyni, és kész. Ott is ezt szoktuk alkalmazni.



Azt kijelenthetjük hogy aki valóban a bibliai tanítások szerint szeretne élni, az mindenképpen be fogja tartani azt amit a biblia ír, aki viszont nem, az úgysem foglalkozik vele.


Házanként is, azokat a személyeket keressük, akik szeretnének többet megtudni a bibliáról. Akit nem érdekel, tovább állunk.


Viszont én személy szerint, ahogy Jézus is mondta, ha valakit nem érdekel a tanítás, felesleges vitatkozni, ezért én is, illetve a tanúk is ezt szokták tenni.


Legyen szép napod!😊

2023. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!