Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az utcán gyakran latom a...

Az utcán gyakran latom a Jehova tanúi munkatársakat egy állvánnyal álldogálni, valójában mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Csak ott állnak, nem szólítanak meg senkit, nem akarnak semmit eladni, csak ott állnak, de még sosem láttam odamenni senkit úgy spontán. Mi ennek az értelme? Csak lesz egy ember, aki kíváncsi, odamegy olvasgatni és akkor lehet vele csevegni végre?
2023. jún. 30. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Előírja a hitük.
2023. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, tulajdonképpen arra várnak, hogy valaki odamenjen de nálunk le is szólítgatnak embereket, akik pl. buszra várnak. Mindenkinek kell ilyen szolgálatokat teljesíteni, ez is, meg a házakhoz járkálás is olyan.
2023. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Régebben becsengettek hozzánk többször is ilyen hittérítők. Szerintem, ha odamész, elbeszélgethetsz velük.
2023. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Miről tudok beszélgetni velük? Pl topik?
2023. jún. 30. 13:32
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Pl a hüvelygombáról
2023. jún. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom bármiről, és a problémáidra ők megoldásnak a saját hitüket fogják ajánlani.
2023. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a téren csoportosan üldögélő öregasszonyok el szoktak velük beszélgetni. Gondolom, a hitükről, de lehet, hogy a helyi pletyikről is.
2023. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Engem az foglalkoztat, hogy

Azért élünk, hogy együnk, vagy azért eszünk, hogy éljünk?


Illetve

Lehetséges-e, hogy csak egy felsőbb lény játékszerei vagyunk a terepasztalon?

2023. jún. 30. 13:59
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem is felsőbb, de gazdagabb lények játékszerei vagyunk.
2023. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Teljesíteniük kell meghatározott óraszámot a utcán térítéssel, de nem követelmény, hogy konkrétan legyen is megtérített ember. Egy kolléganőm jehovás volt, elég sokat hallottam, ahogy telefonon szervezi ezt az utcán ácsorgást. A házról házra járást szántóföldi szolgálatnak hívják, először azt hittem, mennek krumplit szedni.
2023. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!