Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Legfőbb Isten" - ez hol van...

"Legfőbb Isten" - ez hol van a Bibliában? Vagy "legfelsőbb Isten"?

Figyelt kérdés

2023. júl. 9. 19:04
 1/3 munyamunya ***** válasza:

Nagyon sok helyen szerepel az "El Elyon" név, habár a magyar fordítás nem feltétlenül így adja vissza. Pl.:

""Melkhisédek pedig Sálem királya, kenyeret és bort hoza; ő pedig a Magasságos Istennek papja vala"" (1Móz.14:18)

""Bizony a király bízik az Úrban, és nem inog meg, mert vele a Magasságosnak kegyelme."" (Zsolt21:8)

""Talán nem a Magasságosnak szájából jő ki a gonosz és a jó?" (Sir.3:38)

""Ez a jelentése, oh király, és a Felséges Isten végezése ez, a mely bekövetkezik az én uramra, a királyra"" (Dán.4:21)

""Ha hivogatják is őt a magasságos Istenhez, senki nem indul meg rajta."" (Hós.11:7)

2023. júl. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:

Szia

Zsoltárok 73:28

"Nekem azonban olyan jó közelednem Istenhez! A legfőbb Urat, Jehovát tettem menedékemmé, hogy hirdessem minden tettedet."

5Mózes 10:17

"Mert Jehova, a ti Istenetek, isteneknek Istene és uraknak ura, a nagy, hatalmas és félelmet keltő Isten, aki senkivel sem bánik részrehajlóan, és nem engedi magát megvesztegetni."

Cselekedetek 4:24

"Ezt hallva, egységesen így imádkoztak Istenhez: „Legfőbb Úr, te vagy az, aki alkottad az eget, a földet, a tengert és mindent, ami bennük van,"

Jelenések 6:10

"Hangosan ezt kiáltották: „Legfőbb Úr, te, aki szent és igaz vagy, mikor hozol ítéletet és állsz bosszút a vérünkért azokon, akik a földön laknak?”

2023. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2023. júl. 12. 15:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!