Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaizmusba szeretnék betérni...

Judaizmusba szeretnék betérni de jelenleg egy pár évig nincs rá lehetőségem. Mi a jobb opció?

Figyelt kérdés
Kövessem a zsidó törvényeket, ünnepeket, imádkozzak minden nap, vagy ez mind értelmetlen mivel nem vagyok még zsidó?

2023. júl. 11. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Tóra törvényei csak akkor vonatkoznak rád, amikor betértél és körülmetéltek előírások szerint, ugyanis a zsidó hit szerint ekkor jön létre a szövetség Isten és közted.

Addig teljesen felesleges ezen törvények betartása. A zsidó hit szerint rád csak Noé 7 törvénye vonatkozik.

2023. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs rá lehetőséged? Ezzel a hozzáállással mennyire lehetnek komolyak a szándékaid szerinted? :)
2023. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a segítséget!

#2 18 alatt vagyok, messze minden működő zsinagógától. Azért maradjunk realisztikusak, kutya se téríti így be az embert :D

2023. júl. 12. 07:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy 18 alatt vagy, az kisebb baj, nagyobb, hogy messze minden működő zsinagógától.
2023. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor alatt is betérhetsz.


"Kövessem a zsidó törvényeket, ünnepeket, imádkozzak minden nap, vagy ez mind értelmetlen mivel nem vagyok még zsidó?"


Ezek nagyon szép dolgok lennének, de önmagukban "nincs értelmük" ha nem tartozol felekezetileg izraelitákhoz.Amennyiben komoly a szándékod, akkor természetesen nyugodtan gyakorolhatod ezeket, ártani nem ártasz vele sem magadnak sem másnak, sőt.

Az ünnepek követését leginkább hitközösségi szinten lehet a legjobban követni, és megélni.


Sok sikert kívánok.

2023. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Miert ne gyakorolhatna a kerdezo a micvakat, eloirasokat? Ha zsido akar lenni, meg igen fiatal, de igy legalabb el tudja donteni, hogy mennyire komolyan gondolja a beterest.


Mindenesetrey ha beternel, a rabbi, akit felkeresely tobbszor meg probal majd lebeszelniy hogy tesztelje elszantsagodat, es a betereshez tobb evnyi kemeny tanulas is szukseges.


En csak szarmazasilag vagyok reszben zsido, erdekel a kultura, nehany szokast hobbi szinten gyakorlok, itt a zsido unnepekre gondolok. Szerintem ezt is celszeru neked is, mar az elott, hogy beternel. Kulonleges elmeny. A neten nagyon sok zsidosaggal kapcsolatos anyag elerheto, hajra!

2023. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolhatja minden probléma nélkül, csak éppen zsidó vallásjogi szemszögből nincs sok értelme, mert nincs, ami az adott pillanatban egy nem-zsidót kötelezzen rá.Gyakorolni gyakorolhatja, akár felkészülés gyanánt is, mert rosszat vagy bűnt nem tesz vele.


Nem feltétlenül fog lebeszélni egy rabbi, ez rabbi és személyfüggő.Van aki megpróbál lebeszélni, van aki nem.És igen, tanulás szükséges hozzá, ez kinek több, kinek kevesebb idő.

2023. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!