Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jàrtok gyülekezetben? Nektek...

Jàrtok gyülekezetben? Nektek mi a tapasztalatok? Tényleg van angyali nyelv? Kaptatok valami ajàndékot amikor meg merítkeztetek viz álltal? Meg miért hívják az Istent szent szellemnek? Nálunk katolikusoknál úgy hívjuk hogy szentlélek de inkàbb Úr

Figyelt kérdés

Én amúgy katolikus vagyok, csak a családban a nénjém megmeritkezett

És hit gyülekezetben jár nem rég tért meg

Ugye mindegyik hit vallásban van valam, katolikus vagyok katolikus suliba is jàrtam 8 évig, első àlldozó, bérmàlkozó voltam

Bàlványokban nem hiszek amúgy csak a szívemben van az Úr



#katolikus #gyülekezet #hitvallás #Katolikusvagyok #Istem Úr, megvàltó, szent lélek #Meritkezés
2023. júl. 12. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Minden kérdésre: Nem.
2023. júl. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

[link]



Az elso kommentet olvasd el,h egy lehuzo maffia az egesz.

2023. júl. 12. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem vagy katolikus, legfeljebb annak keresztelt, vagy az se (csak a szokásos troll egy új kérdéssel), a nagynénéd meg szektás lett. Ennyi.
2023. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

"Jàrtok gyülekezetben?"

Nem, de jártam 10 évig kisebb-nagyobb megszakításokkal.

"Nektek mi a tapasztalatok?"

Röviden: szörnyű

"Tényleg van angyali nyelv? "

Nincs. Akkor sem, ha ők maguk is elhiszik, hogy "nyelveken" halandzáznak.

"Kaptatok valami ajàndékot amikor meg merítkeztetek viz álltal?"

Emléklapot kaptam. Ha "szellemi ajándékra" gondolsz: olyat nem.

"Meg miért hívják az Istent szent szellemnek?"

Mert állítólag a görög eredeti különbséget tesz lélek és szellem között, és Istenre (vagyis a Szentháromság vonatkozó tagjára) ezt a szót használja. Ellenőrizni nem tudom, nem beszélek ógörögül.

"Nálunk katolikusoknál úgy hívjuk hogy szentlélek de inkàbb Úr"

Ne haragudj, de ha ezt a mondatot komolyan ebben a formában le tudtad írni, nem igazán volt értelme a 8 év katolikus iskolának. Odafigyeltél egyáltalán hittanórán?

U.i: A helyesírásoddal kezd valamit, mert borzalmas, és így senki nem fog komolyan venni.

2023. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Akkor járok gyülekezetbe, amikor állománygyűlés van.
2023. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

"Jàrtok gyülekezetben?"


Nem.


"Nektek mi a tapasztalatok?"


Az angyalokkal? Nos én képes vagyok érezni őket, és minimálisan beszélni velük, szóval sok van, és mind nagyon megfogalmazhatatlan.


"Tényleg van angyali nyelv?"

Nem igazán. Azon túl, ahol egy létező nem képes telepátiára, már nincs igazán nyelv, csak érzésekben való kommunikáció, mivel érzed a másikat, így az értelmet is az energiában, amit sugároz feléd.


"Kaptatok valami ajàndékot amikor meg merítkeztetek viz álltal?"

Ezt nem értem.


"Meg miért hívják az Istent szent szellemnek?"

Nem istent hívják így szerintem. Istennek azon részét, ami maga a tiszta kegyelem és jóság.

2023. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 IstenGyermeke1 ***** válasza:
20%

Szent Szellem = Szentlélek

nyelveken szólás adománya létezik, de semmiképp nem angyali nyelv, ma már nem sokan kapják meg.

A szektákkal vigyázni kell, mivel nincs tanítóhivataluk, szabadon terjedhet az eretnekség.

2023. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

4.

ez egy troll

így ír...

idegösszeroppanást kapott a hitgyüliben évekkel ezelőtt, és még mindig a sebeit nyalogatja, illetve szórakozik csak

2023. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Tudom, ki az idegösszeroppanásos hitgyülis, de az nem én vagyok. :) Én csak simán eljöttem, nem lett semmi bajom. Szerintem ez az írásomból is látszik.

Nem tudom, miért lennék troll csak azért, mert rosszak a tapasztalataim a gyüliről. Vagyunk ezzel még elég sokan ebben az országban.

2023. júl. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9.

amit a 8-ban írtam, azt a kérdezőről írtam, nem rólad

2023. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!