Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha Te vagy ismerőseid közül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Te vagy ismerőseid közül valaki költözött Erdélybe/Kárpátaljára/Vajdaságba alakuló párkapcsolat (vagy konkrétan már szerelem) miatt: hogy érzed vagy hogyan érezte magát? Jól döntött az ottani gyakori idegen nyelv használat és az... Befejezés lent.

Figyelt kérdés

Jól döntött (volt-e olyan erős a kapcsolat a két fél között, akár még csupán alakulgató barátnő-barát, akár már feleség-férj felállásban) az:


-Ottani (magyar mellett) gyakori idegen nyelv használat és az


-Alaptalan (de sajnos létező) lenéző, gyűlölködő helyiek idegenkedését


-Olykor-olykor sértő megjegyzéseit (is) figyelembe véve?


.

.

.


Vagy sajnálja, hogy meghozta ezt a döntést, akár a fentiek, akár más szempont (ha más, akkor mi?) miatt?



2021. máj. 1. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

100/99-szer a határon túli költözik ide. Ha Székelyföldre, Beregszászra, Csallóközbe költözöl, akkor általában a magyar is elég.

Ezek a lenéző tekintetek is városi legendák. Rengetegszer olvastam itt, hogy az ottani románok, szlovákok kb lesz*rják ha te magyar vagy, ha egyben normális is.

Te is költöznél? Hova?

2021. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Igen, általában így szokott lenni, ahogy írtad is az elején.


Ugyanakkor éppen tegnap olvastam (vagy itt, vagy máshol, nem emlékszem), hogy volt egy csajszi, aki azt nyilatkozta, hogy mikor megtudták külhonban, hogy a boltban a vásárlók magyarok, azt mondták az eladók, hogy őket szolgáljátok ki utoljára - mivel magyarul szóltak egymás között. Remélem ez (ahogy te is írtad) csupán ritka eset.


Nálam a költözés csupán tervben van, messze még a vége. :)

2021. máj. 1. 12:51
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt a kommentet :D Nagyszőlősön volt, ahol kb 10% a magyarok aránya. Beregszászon ilyen nehezen fordulna elő, ahol ez a szám kb 60%.


Hova költözöl?

2021. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ha lesz is valaha valami belőle, abban a tekintetben nekem szerencsém van, hogy a munkám notebook-ról végezhető, szóval nem függök egy országtól sem, anyagiak tekintetében nem lesz okom panaszra.
2021. máj. 1. 12:54
 5/23 anonim ***** válasza:
Akkor úgy kérdezem, hogy melyik város vonz?
2021. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

1.


Azért ez nem egészen városi legenda - mármint Erdély és Románia esetében - a '80-as években ez kőkemény valóság volt, nagyszüleim sokszor jártak ki az Erdélyben élő rokonságot meglátogatni és a románok mindig szemétkedtek, amint meghallották, hogy magyarul beszélnek. 8 órás feltartás a határon, "nem hallják meg" még azt sem, ha románul próbálnak kérdezni tőlük valamit, volt aki köpött egyet a földre, mikor magyar szót hallott.


Nem tudom ma ez mennyire van még jelen, de a "városi legenda" emiatt alakulhatott ki.



Illetve politikusaink (akár magyar, akár román/szlovák/szerb/ukrán) szeretik még egymás ellen hergelni a nemzeteket, hogy addig is lehessen sunnyogni meg a zavarosban halászni.

2021. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Akkor itt volt az a hozzászólás! De teljesen mindegy, ez nekem így most rendkívül "szimpatikus" hozzáállásnak tűnik...


Partiumi lánnyal kezd alakulni valami (tehát nagyon nem székelyföld), de egyenlőre még a látogatás is nehézkes, hol vannak ide még a jövőbeli tervek... :) Azért én és nem ő, mivel a szüleit nem akarja hátrahagyni (ezt meg is értem), nekem viszont nagyon vegyes a kép, amiket hallottam. De mint írtam nagyon messze még a jövő!

2021. máj. 1. 13:00
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Partiumon belül Nagyvárad egy teljesen élhető hely. Állítólag jobb, mint Debrecen.
2021. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Értem. Csak legyen is így! :)
2021. máj. 1. 13:02
 10/23 anonim ***** válasza:
Illetve Szatmárnémetiben, Nagykárolyban és Nagyszalontán van még nagyon sok magyar.
2021. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!