Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik lehet ez az Ige, Isten...

Melyik lehet ez az Ige, Isten hűségéről?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a Zsoltárok könyvében van megírva (de nem biztos), hogy Isten MINDENKOR Dáviddal volt (vagy a királlyal - de ebben az estben akkor Dávid írta a Zsoltárt).


Tehát nem arról van szó, hogy Isten minden ellensége kezéből kiszabadította Dávidot, hanem hogy vele volt MINDEN nyomorúságában, üldöztetésében, szenvedésében.


Nem tudom szó szerint idézni a verset, de erről szól a vers.


Melyik lehet ez az Ige?



2023. júl. 17. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Több ilyen igehely is van

Zsoltárok 5:11 " De akik nálad keresnek menedéket, mind ujjongani fognak,

mindig örömmel kiáltanak."

Nem engeded, hogy ellenségeik közelítsenek feléjük,

és akik szeretik nevedet, ujjongani fognak.

Zsoltárok 56:3,4 "Amikor csak elfog a félelem, én tebenned bízomr.

Istenben – akinek a szavát dicsérem –,Istenben bízom, nem félek.

Hús-vér ember mit árthat nekem?"

Zsoltárok 57:2,3 "A legfelségesebb Istenhez kiáltok,

az igaz Istenhez, aki véget vet a bajoknak az érdekemben.

Segítséget küld az égből, és megment engem.Megakadályozza, hogy belém marjanak.Isten kiárasztja rám odaadó szeretetét és hűségét."

Zsoltárok 59:17 "Ó, Istenem! Te vagy erőm forrása, neked énekelek dicséreteket,mert Isten az én biztos menedékem, Isten, aki odaadó szeretettel bánik velem."

2023. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:

1Krónikák 17:16–27

"Dávid király akkor bement Jehova elé, leült, és így szólt: „Ki vagyok én, ó, Jehova Isten? És mi az én családom, hogy eljuttattál idáig? És mintha ez nem lenne elég, ó, Isten, még a távoli jövőre nézve is szólsz a te szolgád házáról, és úgy tekintesz rám, mint akit még inkább fel kell magasztalni, ó, Jehova Isten! Mit is mondhatna még neked a szolgád, Dávid az engem ért megtiszteltetésről, amikor olyan jól ismered a szolgádat! Ó, Jehova! A te szolgádért és az akaratoddal összhangban* tetted mindezeket a nagy dolgokat, feltárva nagyságodat. Ó, Jehova! Nincs hozzád hasonló, és nincs Isten rajtad kívül. Mindaz, amit hallottunk, csak megerősíti ezt. Melyik nemzet olyan a földön, mint a te néped, Izrael? Az igaz Isten elment, és megváltotta őket mint népét. Nevet szereztél magadnak nagy és csodálatot keltő tetteiddel,+ nemzeteket űzve el a néped elől, amelyet megváltottál Egyiptomból. Népeddé tetted Izraelt, a te népedet örökre. És te, ó, Jehova, te lettél Istenük! Most pedig, ó, Jehova, teljesedjen be az az örök érvényű ígéret, amelyet szolgádról és a házáról mondtál, és cselekedj az ígéreteddel összhangban. Maradjon fenn és legyen felmagasztalva a neved örökre, hogy az emberek ezt mondják: »A seregek Jehovája, Izrael Istene az Isten Izrael fölött«, és szilárduljon meg előtted szolgádnak, Dávidnak a háza. Mert te, Istenem, kinyilatkoztattad a szolgádnak, hogy házat szándékozol építeni neki. Ezért fordul hozzád bizalommal a te szolgád ebben az imában. Most azért, ó, Jehova, te vagy az igaz Isten, és te ígérted ezeket a jó dolgokat szolgád felől. Ezért ha jónak látod, áldd meg a te szolgád házát, hogy örökre fennmaradjon előtted, hiszen te, ó, Jehova, megáldottad, és örökké áldott az!”

2023. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"De én mindenkor veled vagyok, te fogod az én jobb kezemet. Tanácsoddal igazgatsz engem, és azután dicsőségbe fogadsz be engem. Kicsodám van az egekben? Náladnál egyébben nem gyönyörködöm e földön! Ha elfogyatkozik is testem és szívem: szívemnek kősziklája és az én örökségem te vagy, oh Isten, mindörökké!"

Zsolt. 73,23-26.

2023. júl. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!