Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis mi a jó égnek volt...

Kérdezőcske2 kérdése:

Mégis mi a jó égnek volt jó,hogy Ferenc pápa korlátozza ennyire a tridenti misét?

Figyelt kérdés

Erre mi a válasz ? Mire jó hogy az értékeket kidobigáljuk az egyházból? Aztán csaodalkozunk,hogy hanyatlik az egyház. Szlovákiában élek,az egész országban 2 helyt van tridenti mise,abból egyik helyen minden második héten ,a másik helyen meg egy apró kápolnában. Mégis mire jó ennyire korlátozni? Nem szabadna elfelejteni hogy a szentjeink túlnyomó része ezen szentmisén nevelkedett , élt.

Mire jó hogy a pápa ellehetetleníti a papokat az ebben való misezésben?és a hívek akik erre vágynak és növekedni tudnának a hitben?...Hát már nemigaz . Mi lesz legközelebb? Már Oltáriszentség se fog kelleni és az oltár is elég lesz egy iskolapad? Szanalom



#Ferenc #mise #zsinat #"Pápa" #Bergoglio
2023. júl. 23. 13:26
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ami a golgotára nem illik*
2023. júl. 23. 15:13
 12/28 anonim ***** válasza:
29%
Jól látod Kérdező.
2023. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%

#10 Semmi bajom nincsen a régi rítussal. A köré szerveződött tradicionalista mitológiával annál inkább.


(Én ezt a közeget ismerem, mert 2010-2019-ig én is a tradicionalistáktól szedtem össze a hitemet. Aztán pszichésen összeomlottam. Ugyanezek a tapasztalatok vannak nyugaton is, akik ilyen családokba születnek bele, bár ezt én önként csináltam.)


#1, #3 voltam, a #8-as nem én vagyok.

2023. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
25%

#10

A mise nem egy gyászmenet, hanem az Eucharisztia ünneplése. Ünneplése. Gondolkodj ennek jelentésén.


Abban egyetértek, hogy a papnak nem kell táncolnia, de én még nem is láttam misén táncoló papot, a Római Misekönyvben se olvastam ilyen részt, ami ellen lázadozol.


Képmutatónak se kell lenni, ha valaki annyira ragaszkodik a régi hagyományokhoz, akkor nem kell a tridenti mise mellett kardoskodni, a Szent Jakab Liturgia sokkal ősibb, annak részei tényleg az apostoli korig nyúlnak vissza. Miért is nem e mellett kardoskodnak a képmutatók?

2023. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
44%

14. Pedig keringenek hajmeresztő fotók a novusos túlkapásokról a neten. Lehet szemezgetni.


Félremagyarázod. Nem az ősiség az egyetlen/legfőbb szempont, hanem a szerves kialakulás. Európában a római rítus az őshonos a nyugati egyházban, nem a szt. Jakab liturgia. Ezt "erőszakolta meg" a novus.

2023. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
38%

#15

Nem vagytok jobbak a legrosszabb egyházellenes szektásoknál, akik pár, tényleg kirívó és nagyon helytelen Mária-kultuszos eset miatt óbégatnak az egész Egyházra bálványimádást.

Hány misét is mutatnak be naponta a papok? Ebből mennyi olyan van, amire ujjal mutogattak? Hány százaléka ez a teljesnek?


Mellesleg azokat pont úgy mutatják be, ahogy a misekönyv nem is engedi.


"hanem a szerves kialakulás"

Akkor ennek a szerves kialakulásnak a része az új liturgia is.

Magad is elismered talán, hogy a liturgia változott az évszázadok folyamán, miért ne változhatna trident után is?


Mersz olyan eretnek állítást megfogalmazni, hogy a zsinati atyákat nem Szentlélek vezette?

2023. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
20%

Ennek megfogalmazása nem lenne eretnek.


Évszázadok alatt, nem az íróasztalnál, protestáns "szakértőkkel" közösen összedobva.


Amúgy a stílusod a legvadabb inkvizíciós időket idézi... de gondolom, ez nem probléma.

2023. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom a tradicionalistáknál az inkvizíciós hasonlat egy kedves bók, szóval köszönöm :)
2023. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 13-as, erdekelne ez a kozeg.

Protestans vagyok es nem Magyarorszagon elek. Tehat kivulallo. De latom, hogy pl. Ameriaban a "rad trad" katolikusok (radikalis tradicionalistak, tehat akik a novus ordo-t nem fogadjak el) eleg agresszivak, nagyon szigoruak, kioktatoak. Nem engedik iskolaba jarni

a gyerekeiket, mert ott megrontjak oket a szexualis felvilagositassal, hiaba nincs az anya felkeszulve erre, semmilyen vegzettsege nincs, megis otthon tanitja oket. Kethetente mennek gyonni, de amikor az egyiknek a kamasz lanya minden nap akart mar gyonni, akkor vittek az atyahoz, mert az is bun. A rozsafuzert es mindent latinul imadkoznak otthon, mert az az egyhaz szent nyelve. A nok lefatyolozzak magukat a misen. Fogadkoznak, hogy akar a fold ala is mennek katakombakba a latin nyelvu misere, ha a papa eltorli hivatalosan. Ok is arra hivatkoznak, undorodva, hogy noi segitok osztjak az ostyat a novus ordo-n, meg modern zene es tapsolas - en katolikus misen Magyarorszagon voltam tobbszor, az nem latin nyelvu volt, de semmi strandlabda-dobalas es ugralas nem volt, hanem orgona, es komoly szertartas.

Persze nem latom ezt at - szerintem lehetne mondjuk egy nagyobb templomban vasarnap az 5 mise kozul egy latinul. Vagyis eddig azt gondoltam. De ezek szerint nem csak liturgikus kulonbseg van, hanem tanitasbeli is? Es a szigorusag meg a buntudat miatt omlottal ossze pszichesen?

2023. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"Akkor ennek a szerves kialakulásnak a része az új liturgia is."


Szép és jó lenne,ha ez a liturgia egy kissé méltóbb lenne .


Voltam már szépen bemutatott novus ordon, de ez 10ből 1 alkalom .


A baj ott van hogy az új liturgia bárhogy nézzük egyáltalán nem hasonlít a régire ,pedig csak reformálni akarták a régit. Ezért is írtam,hogy kidobáljuk az ablakon az értéket,a régit,amiből az egyház táplálkozott.


A novus ordorol az embernek mi jut eszébe?- Pap hívekkel szembe,a hívek a papot nézik mintha színházi előadás lenne - emberközpontú . Míg a régin sokkal érezhetőbb,hogy az Istenközpontú.


És nem csak a szembemisézéssel van a baj ,hanem a novus ordo több részeivel .


Ez megoldása pedig már csak hab a tortán, vicik-vacak sziklatömbökön misézgetnek, amint meglátnak valami sima felületet,jaj tökéletes lesz misének ,tegyenek rá egy zsebkendőt és kész .



Minap olvastam itt nálunk Szlovákiában egy pap elment egy beteghez otthonába,zsebkendő volt a korporale,boros pohár a kehely,kanapé az oltár


Ezt értük el a novus ordoval

2023. júl. 23. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!