Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent? "A mennyek országa...

Mit jelent? "A mennyek országa hasonló a mustármaghoz."

Figyelt kérdés
Mt 13,31-35

2023. júl. 31. 09:28
1 2
 1/12 Lucifer-666 ***** válasza:
26%
Savanyú...
2023. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A folytatásban van a magyarázat:

"Ez ugyan kisebb minden magnál, de amikor felnő, nagyobb minden veteménynél, és fává lesz, úgyhogy eljönnek az égi madarak, és fészket raknak ágai között."

2023. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1. Így látszik, hogy te még nem ettél igazi mustármagot. A mustármag nem savanyú, hanem csípős, kesernyés.

A boltokban általában kapható mustárnak nevezett készítmény a hozzáadott ecettől savanyú.

Vegyél egy kis tasak mustármagot és kóstold meg. 1 teáskanálnyit vegyél be, majd érzed, hogy semmi savanyú nincs benne, hanem csípős.


#2. Magyarázd tovább, kérlek... Ettől miért hasonló a kettő?

2023. júl. 31. 10:55
 4/12 A kérdező kommentje:

#1. 135.- Ft egy tasak. Kóstold meg.


[link]

2023. júl. 31. 10:59
 5/12 Lucifer-666 ***** válasza:
52%
Köszi. Meg fogom próbálni. Amúgy aranyos vagy :)
2023. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5. Igazán nincs mit! És majd ne egészben nyeld le a magvakat, hanem alaposan rágd össze, ha bírod. Ha nagyon erős, legfeljebb ne nyeld le. Amúgy egészséges (nem úgy, mint a bolti mustárok). Én nem ehetem, mert több emésztőrendszeri problémám van, de régebben kipróbáltam. Pl jó tüdőre, ha jól emlékszem.

(Nem én pontoztalak le. Nem adtam semmit.)

Örülök, hogy válaszoltál és remélem, hogy tényleg meg fogod kóstolni.

2023. júl. 31. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

#6

Ő csak egy troll és abból is az ócskább fajta...

2023. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

A mustármag nagyon kicsi, Jézis pegig a legkisebb mag. Isten országa is ilyen kicsi kezdetben. De hatalmasan kiterjed, évszázadokon át mind az egész földön, mind abban a szívben, amelybe az evangéliumot elvetik. A növekedés lehetősége Isten teremtett világának egyik nagy titka és csodája. A hitben való növekedés is kifürkészhetetlen titok, mely csak Isten Lelke által mehet végbe. Ebből a szempontból a mustármagról szóló példázat egyaránt vonatkozik az Isten országa növekedésére és az ember hitének növekedésére. Valójában a kettő ugyanaz, mivel a mennyek országát annak fiai alkotják, akik mind hitben növekedtek.

Óriási bátorítás volt ez Jézus tanítványai számára, ugyanis a tanítványok még nagyon keveset láttak Jézus királyságának elterjedéséből.

2023. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
* bocs a szavak elgépeléséért
2023. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:
70%

Szia

A mustármagról szóló példázatot még ezeken a helyeken olvashatod: Máté 13:31, 32; Márk 4:30–32; Lukács 13:18, 19). A beszámoló szerint a téma „az egek királysága”. más fordítás szerint a "mennyeknek országa". Ahogy az más szövegrészekből látható, ez a kifejezés a Királyság néhány jellegzetességére utal. Ez a szemléltetés két dolgot emel ki: 1. a Királyság-üzenet bámulatos növekedését; 2. védelmet élveznek azok, akik elfogadják az üzenetet.

A mustármag apró, ezért szemléltethet bármit, ami rendkívül kicsi (pl. a Lukács 17:6). Amikor a mustárnövény kifejlődik, akár 3–4,5 m magasra is nőhet, erős ágai lesznek, és ahogy Jézus is mondta, jóformán olyan lesz, mint egy „fa”. Ehhez hasonlóan a keresztény gyülekezet kezdetben, i. sz. 33-ban nagyon kicsiny volt. Az I. században azonban gyorsan növekedett, napjainkban pedig a mustárfa ágai olyan nagyra nőttek, hogy az minden várakozást felülmúlt, úgy ahogyan azt Ézsaiás 60:22 megjövendölte sok sok évvel korábban: "A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében.”

.

2023. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!