Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus teste a feltámadás után...

Jézus teste a feltámadás után átalakult fénylénnyé? A biblia szerint olvastam egy külföldi oldalon, hogy a feltámadás után nem húsvér testünk lesz hanem inkább spirituális fénylény vagy valami hasonló. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 4. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Jó, ez valami ezós marhaság.
2023. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szzerinted húsvér tested lesz,
2023. máj. 4. 16:36
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt találtam

[link]

2023. máj. 4. 16:49
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Inkább nem hús-vér mert ha az lenne még mindig meghalhatnánk.
2023. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem alakult át semmivé Jézus teste, Tamás apostol megérintette a szegek helyét, megérintette a lándzsa vágta sebet oldalán.
2023. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Jézus mielőtt a földön megszületett szellemteremtvény volt. Feltámadása után, mikor visszatért a mennybe ugyanezt a szellemi testet kapta vissza.
2023. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Több helyen is benne van a Bibliában, hogy Jézus Krisztus fénylett (nem tudom szó szerint idézni), egyszer amikor néhány tanítványával felment egy hegyre és ott megjelent - azt hiszem - Mózes és Illés, máskor pedig amikor visszajött. Majd megkeresem, engem is érdekel.
2023. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt az egyik részlet a Bibliából:


Jézus megdicsőülése


Hat nappal ezután Jézus maga mellé vette Pétert, Jakabot és testvérét, Jánost, és felvitte őket külön egy magas hegyre. És szemük láttára elváltozott: arca fénylett, mint a nap, ruhája pedig fehéren ragyogott, mint a világosság. És íme, megjelent előttük Mózes és Illés, és beszélgettek Jézussal. Péter ekkor megszólalt, és ezt mondta Jézusnak: Uram, jó nekünk itt lenni! Ha akarod, készítek itt három sátrat: neked egyet, Mózesnek egyet és Illésnek egyet. Miközben ezt mondta, íme, fényes felhő borította be őket, és hang hallatszott a felhőből: Ez az én szeretett Fiam, akiben gyönyörködöm, őt hallgassátok! Amikor a tanítványok ezt meghallották, arcra borultak, és nagy félelem fogta el őket. Ekkor Jézus odament, megérintette őket, és így szólt hozzájuk: Keljetek fel, és ne féljetek! Miközben jöttek le a hegyről, megparancsolta nekik Jézus: Senkinek se mondjátok el ezt a látomást, amíg fel nem támad az Emberfia a halottak közül.

Máté 17:1‭-‬7‭, ‬9 RÚF

[link]

2023. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt egy leírás egy mennyei követről:


Föltekintettem, és láttam egy gyolcsruhába öltözött férfit, akinek színarany öv volt a derekán. Teste olyan volt, mint a drágakő, arca fénylett, mint a villám, szemei, mint az égő fáklyák. Karjai és lábai csillogtak, mint a fénylő réz, és beszéde oly hangos volt, mint a tömeg zúgása.

Dániel 10:5‭-‬6 RÚF

[link]


Tehát egy mennyei követ is fénylő, ragyogó. (Ezt az idézetet azért raktam ide, mert vélhetően a Mennyországban mindenki fénylény, de még keresek más igehelyeket is.)

2023. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt pedig Magáról az Úrról írja a Biblia, hogy az Úr örök világosság:


Nem a nap lesz többé napvilágod, és nem a hold fénye világít neked, hanem az Úr lesz örök világosságod, és Istened lesz ékességed. Nem megy le többé a napod, és a holdad sem fogy el, mert az Úr lesz örök világosságod, letelnek a gyászod napjai.

Ézsaiás 60:19‭-‬20 RÚF

[link]

2023. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!