Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliát jól ismerők! Hol van...

Bibliát jól ismerők! Hol van az a rész a Bibliában, ahol írva van, hogy Jézus Krisztus arca, feje nagyon fénylett? Nem az a rész, amikor néhány tanítványával felment a hegyre (és ott is fénylett), hanem az, amikor már a megfeszítése után visszajött.

Figyelt kérdés
Segítsetek, legyetek kedvesek! Köszönöm előre is! 🙏

2023. aug. 1. 18:54
1 2
 1/17 munyamunya ***** válasza:
51%

Kérdező,

Nem tudok ilyen szövegről. Az egyetlen vers, ami hasonló dolgot ír talán, az ez:

""És ímé nagy földindulás lőn; mert az Úrnak angyala leszállván a mennyből, és oda menvén, elhengeríté a követ a sír szájáról, és reá üle arra. A tekintete pedig olyan volt, mint a villámlás, és a ruhája fehér, mint a hó."" (Máté 28:2-3.)

De itt angyalról van szó, nem maga az Úr jelenik meg.

2023. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1. Igen, ezt a részt tudom, ez megvan, igen, ez egy angyalról szól, nem ezt keresem. Köszi azért.
2023. aug. 1. 20:44
 3/17 munyamunya ***** válasza:
72%
Nincs mit. Talán a Jelenésekben mondja még, hogy a szemei mint a tűzláng, de az evangéliumokban nincs ilyesmi.
2023. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3. Igen, a Jelenésekben is van, de nem is arra gondoltam.
2023. aug. 1. 20:48
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Szent István Társulati Biblia Máté evangéliuma 17. fejezet


Jézus színeváltozása.

17 1Hat nap múlva Jézus maga mellé vette Pétert, Jakabot és testvérét, Jánost, s fölment külön velük egy magas hegyre. 2Ott elváltozott előttük: arca ragyogott, mint a nap, ruhája pedig olyan fehér lett, hogy vakított, mint a fény. 3S íme, megjelent nekik Mózes és Illés, és beszélgettek vele. 4Péter erre így szólt Jézushoz: „Uram, jó itt nekünk! Ha akarod, csinálok ide három sátrat: egyet neked, egyet Mózesnek, egyet pedig Illésnek.” 5Amíg beszélt, hirtelen fényes felhő borult rájuk, s a felhőből szózat hallatszott: „Ez az én szeretett Fiam, akiben kedvem telik, őt hallgassátok!” 6Ennek hallatára a tanítványok arcra borultak, s igen megrémültek. 7Jézus odalépett hozzájuk és megérintette őket: „Keljetek fel, ne féljetek!” 8Amikor tekintetüket fölemelték, nem láttak senkit, csak egyedül Jézust. 9A hegyről lefelé jövet Jézus rájuk parancsolt: „Ne szóljatok a látomásról senkinek, amíg az Emberfia föl nem támad a halálból!” 10A tanítványok megkérdezték: „Miért mondják az írástudók, hogy előbb Illésnek kell eljönnie?” 11Így felelt: „Illés ugyan eljön és helyreállít mindent. 12Csakhogy én azt mondom nektek: Illés már eljött, de nem ismerték fel, úgy bántak vele, ahogy akartak. Így szenved majd tőlük az Emberfia is.” 13Ekkor a tanítványok megértették, hogy Keresztelő Jánosról beszélt nekik.

2023. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#5. Benne van a kérdésben, hogy NEM ez a rész. :) (Olvasd újra.) Ezen kívül van még olyan rész, csak pont azt nem találom.
2023. aug. 1. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Kevered, nincs ilyen rész. elolvastam mind a 4 evangélium vonatkozó fejezetét.

(Hacsak nem valami apokrifban olvastad.)

2023. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7. A Bibliában olvastam. Szerintem nem keverem.
2023. aug. 1. 21:41
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

esetleg a Jelenések könyve


Jel 1.16

Jobbjában hét csillagot tartott, szájából kétélű hegyes kard tört elő, arca pedig olyan volt, mint a teljes erejében ragyogó nap.

2023. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, de írtam fentebb, hogy nem is erre a részre gondolok. Köszi szépen azért.
2023. aug. 1. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!