Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény emberek között...

Keresztény emberek között miért van ilyen sok kétszínű ember?

Figyelt kérdés

Én magam is református vagyok, ám nem az az elvakult fajta. Hiszek Istenben, viszont cserébe a templomban nem és a Bibliát sem tartom teljesen hibátlannak.

Azt vettem észre viszont, hogy a keresztény baráti körömben az emberek - főként azok, akiknek a hite látszólag erősebb - nagyon kétszínűek. Általában a jókeresztényt adják, viszont mindig mindenkit kibeszélnek, mindennek elhordanak - de persze csak a hátuk mögött - és mindenkivel szemben, aki kicsit is más, mint ők, rettentően előítéletesek.

És fiatalok vagyunk, szóval nem az van, hogy már nyugdíjasként így élünk, mert így nőttünk fel.

Van, aki imádkozós borító és/vagy profilképekkel rendelkezik és hasonlókkal, minden ilyen programra jár (pl táborok, gyülekezet, ifi, Csillagpont, stb).

A Bibliát nagyon szó szerint veszi némelyik, mégis az egyik legalapabb dolgot, hogy

'Ne ítél­je­tek, hogy ne ítél­tes­se­tek! (Mt 7)' mégis teljesen kihagyják úgymond.

Egyik kedvenc idézet-szerűségem ide, hogy Mikor bűnösként más bűnösöket nevezel bűnösnek csak azért, mert más bűnt követ el, mint te.


Sajnálom, ha kicsit összeszedetlen lett a mondanivalóm, viszont nagyon bosszant és bánt, hogy ezt látom és nem csak a saját ifimben, de sok más embertől is, akik keresztények.



2023. aug. 12. 21:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert a következetesség a létező legritkább emberi tulajdonság.
2023. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 KZitus ***** válasza:
45%

Szia

Krisztus elmondta a kérdésedre, a miértre a választ: " „Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, ti képmutatók, ahogy meg van írva: »Ez a nép az ajkával ugyan tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. Hiába imádnak engem, mert a tanításaikat emberek parancsolataira alapozzák.« Elhagyjátok Isten parancsolatát, és emberek hagyományához ragaszkodtok.” Márk 7:6-8

2023. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%

#7-el értek egyet, valamint valamit ehhez még hozzá fűznék.


Az a gond néha a mélyen vallásos, “bigott” emberekkel, hogy nem csak, hogy saját maguk felé, de családjuk felé is irreális elvárásokat tudnak felállítani. Bár intelligens, érző teremtmények vagyunk, egy dolgot nem árt, ha szem előtt tart az ember: állati mivoltunkat se nagyon kéne alábecsülni, és eltussolni azokat az ösztönöket, amik minket vezérelnek. Az ember hibákat követ el, hibát hibára halmoz sokszor. Senki nem tud mindig tökéletesnek, kedvesnek hatni. Ezek az emberek pedig ezt várják el, még akkor is, ha ezt maguknak nem ismerik be. Ez az erősen korlátozott, nagy nyomást gyakorló magatartás pedig könnyen beőrli az embert, és szerintem ennek hatására lesz néha még rosszabb a helyzet. Nem mernek mondjuk őszinték lenni egymással szemben, mert arra nagyon rondán néznek, ha valaki nem kedveset szól. Sok a tabu téma. Ezeket úgy merem írni, hogy része vagyok ilyen közösségnek én is. Nehéz ettől okosan elhatárolódni, de alapvetően nem a vallás hibája ez.

2023. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
19%
A legtobb kereszteny ilyen,fogadd el.
2023. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Jégszív ***** válasza:
Kérdésednek nincs sok értelme: Arányában ugyanannyi a nem keresztények között is.
2023. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!