Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Turi Tamás azon...

Mit gondoltok Turi Tamás azon véleményéről, hogy nem szabadna a vallásoknak elesetteket segítését támogatnia?

Figyelt kérdés

Facebookon írta régebben.


Szerinte ez képmutatás, mert a Biblia szerint sem szabadna semmi mellé a vallást tenni és ez alapján ő is "jobb hívő", mint a Karitász, meg a többi különböző vallásokhoz és vallási irányzatokhoz tartozó szolgálatok.


Szerintem badarság. Jézus és a tanítványok is segítették már a szegényeket, betegeket, hisz a hitük előírta. Éppen az jelentette a hit elkorcsosulását és kiforgattását, amikor az ilyen erős szociális érzékenység háttérbe szorult.


Mit gondoltok? Nem csak keresztények, hanem más hitűek is válaszolhatnak, hisz ez mindenkit érint.



2023. aug. 16. 05:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%
Kit érdekel mit gondol az a proli?
2023. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%

A sátán sok mindent mond embereken keresztül, de miért kéne hallgatni rá?


Jézus pont az elesettek, szükségben szenvedők megsegítésére buzdít minket. Sőt ezek nélkül üdvözülni se lehet. Mert az ítélő széke előtt állva erre kell válaszolnunk majd:

"Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."

2023. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
21%

Turi Tamás olyat is nyilatkozott, hogy bombát dobna egy templomba, csak mondom.


Meg olyat, hogy a keresztények akasszák fel magukat, kezdve a tisztességes keresztény kormányunkkal.

2023. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
60%

Én véleményem ami független a fogatlan retardtól.



Szerintem mindenki tehet jót.

VISZONT akik prédikálasra használják ki és térítésre a jótékonykodást, az nagyon szomorú és tiltani kellene.



Az első pont az, hogy segítesz a másikon.

Az már másodlagos, hogy utána meghallgat vagy sem.



Bár ez az USAban jobban érezhető, nem tudom hogy itt mit láthatott ami így kicsapta nála a biztosítékot.

2023. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

#4.

Hogy a Karitász, Máltai stb. támogatták a háborús menekülteket.

2023. aug. 18. 10:41
 6/46 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem, hogy Turi Tamás hogy lehet még fent az interneten. Az ilyen gyűlölködő embereket senkinek nem kéne megtűrnie.
2023. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

#6

Maximum 15 millió magyar lehet világszerte. Kutyát nem érdekli.


Az hogy egy fogytos kiabál az interneten az meg az ő joga.

2023. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
11%

Az egyházaknak kötelességük segíteni a szegényeket.

Nekem az nem tetszik, amikor civil szervezetek abból élnek, hogy segítenek. Látszólag szép küldetés, hogy népszerűsítik az adakozást, de Jézus a képmutató farizeusokat is elítélte. Pedig azok is sokat adakoztak, de ez nem vált a javukra, mert saját dicsőségüket építették ezáltal.

A Biblia egyértelműen a névtelen adakozásra buzdít. Akik bármilyen népszerűségre tesznek szert az adakozásuk által, azok a Biblia szerint "elvették jutalmukat".

2023. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem mindegy, hogy valaki szándékosan próbál ezzel népszerűségre szert tenni és csak azért teszi, vagy mert hivatásának része és az emberek figyelnek fel rá.

"Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, a hogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utczákon, hogy az emberektől dícséretet nyerjenek."


Nem hiszem, hogy pl Teréz anya jutalmát "elvették" azzal, hogy az egész világ ismerte tevékenységét.

2023. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
27%

#8

Amennyi pénze van az egyháznak, ahhoz képest töredékének a töredékét áldozzák fel.


Ne viccelj.

2023. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!