Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy döntöttem apáca szeretnék...

Úgy döntöttem apáca szeretnék lenni, megéri? Milyen hely? Jó apácaként élni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 21. 00:47
1 2
 1/13 Lucifer-666 ***** válasza:
50%
Ha nem akarsz fiút és mások segítése helyett elvonulni akarsz, akkor igen.
2023. aug. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Ahhoz túl sok apácás erotikus-exploitation fimet láttam,hogy azt mondjam,hogy nem...
2023. aug. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Megéri? Világi értelemben biztos nem éri meg, mert Jézus követése lemondásokkal jár. Ha Istennek szeretnéd életed szentelni, akkor viszont megéri.
2023. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Fiúkat nem is vesznek fel!
2023. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:
20%

Szia

Nézőpont kérdése. Attól függ, mit vársz tőle.

De Isten soha senkitől nem kért ilyet. Nem találtam utalást sem a Bibliában.

2023. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt előbb:

[link]

2023. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

#5

Lehet azért, mert csak az őrtornyot olvasod, néha a Bibliát is kéne :)

Pál apostol például beszél szüzekről is, akik nem mennek férjez, illetve özvegyekről is, akiknek azt tanácsolja, hogy ne keressenek már férjet, hanem éljenek Krisztusnak.

2023. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
24%

#7

Erre gondolsz?

1Korintusz 7:8, 9

"Azoknak pedig, akiknek nincsen házastársuk, és az özvegyeknek azt mondom, hogy jobb nekik, ha olyanok maradnak, mint én. De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni."

vagy erre gondoltál?

1Korintusz 7:34,35

" Továbbá, a nem férjes asszonynak meg a szűznek az Úr dolgaira van gondja, hogy a teste és az elméje szent legyen. A férjes asszonynak azonban a világ dolgaira van gondja: hogyan járjon a férje kedvében. Ezt pedig azért mondom, mert jót akarok nektek. Nem azért, hogy korlátozzalak titeket, hanem hogy arra indítsalak benneteket, ami illő, és arra, hogy mindig odaadóan szolgáljátok az Urat, figyelemelterelődés nélkül."

Te hol olvastál az apácaság intézményéről a Bibliában? Idéznéd?

2023. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

"jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni."


A házasságot a szenvedély ellenségének nevezni...van férjed zitus?Mármint jézuson kivül...

2023. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

#8

Pont ott, ahol a vezető testületről, a brooklyni vénekről és az őrtorony társaságról :)


De láthatóan az apácaságnak több bibliai alapja van, hiszen te magad idézted. Apácának lenni is pont arról szól, amiről az általad idézett részben Pál apostol ír, az Úr szolgálatáról férj nélkül.

2023. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!