Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Transznemű férfiből lehet...

Transznemű férfiből lehet katolikus pap, vagy transznemű nőből lehet apáca?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 13:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, nem.
2023. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egyház nem tekinti hivatalosak a társadalmi nemeket. Furcsa is lenne, hogy egy nőnek született nő nem lehet pap, de egy férfivé operált nő az már igen.
2023. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Az első nem férfi, a második nem nő. Vagyis: nem és nem.
2023. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kár. Nem kirekesztés ez?


Elképzelhető, hogy a jövőben az egyházi rend reformálására lesz kísérlete Ferenc pápának?


A Disney dokumentumfilmjében például arról kérdezik a pápát "lát-e egy kis helyet az Egyházon belül a transz, a nembináris, vagy általában az LMBTQ emberek számára?"

Ferenc pápa kifejti: „Minden ember Isten gyermeke, mindenki. Isten senkit sem utasít el, Isten egy atya. Nincs jogom, hogy bárkit is kirúgjak az Egyházból. Az én kötelességem az, hogy mindenkit szívesen lássak. Az Egyház nem zárhatja be az ajtaját senki előtt.” (forrás:777blog,Disney+ Ferenc pápa válaszol)

2023. ápr. 5. 16:07
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem kirekesztés, ez az ép ész. A nemi diszfória súlyos mentális zavar, nem továbbhajszolni kell bele a beteget, hanem kezeltetni.
2023. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyház nem tekinti hivatalosak a társadalmi nemeket."

. A társadalmi nem nem ezt jelenti. Az egyháznak van kialakult képe a nemek bináris felfogásáról, és a hozzájuk kapcsolódi nemi szerepekről: ez képzi a társadalmi nem általuk elfogadott fogalmát.


Értjük, hogy emellett van a biológiai nem fogalma, és nem is az a gond, hogy az nem bináris, vagy hogy a nemi szerepek nem vezethetők le 100%-ban a nemi dimorfizmusból, hanem hogy a fizikai és a társadalmi a valóság két különböző vetülete: ahogy a pénz is lehet egy darab papír vagy fém, ugyanakkor van a pénz, mint társadalmi eszköz. Furcsa, hogy pont azok vonják kétségbe ezt, akik egyébként a fizikalizmust, a naturalizmust és a materializmust támadják.


Egyébként kíváncsi lennék, hogy egy Klinefelter-szindrómás, vagy egy hermafrodita milyen egyházi pályára számíthatna.

2023. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

"A nemi diszfória súlyos mentális zavar, nem továbbhajszolni kell bele a beteget, hanem kezeltetni."

. Jelenleg az a kezelés, amit Te továbbhajszolásnak nevezel.

Szerintem nagyon sok ember boldog lenne, ha előállnál egy alternatív, kevésbé drasztikus megoldással.

2023. ápr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kezelés, politika.
2023. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a Pápa amikor az egyházról beszél bele érti a híveket is. A hívek részei az egyháznak. És nem fordítanak ki senkit a templomból aki transznemű.

A papság viszont az más téma, ott szigorú szabályok vannak amikor szelektálják ki lehet pap, többek között férfinak kell lenni.

Mivel a szekularizáció megtörtént, ez nem csak azt jelenti, hogy az egyház nem szólhat bele világi politikai törvényekbe, de a világi, társadalmi konstrukciók se szólhatnak bele az egyházi

szabályokba. Ilyen nemi kategóriát jelenleg, hogy valaki transznemű nem ismer az egyház, és amíg a Bibliára alapozza önmagát nem is nagyon lesz.

2023. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadó vagyok ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Nem zavar ha valaki meleg, vagy transz.

Ők pedig azt fogadják el, hogy a kaotikus egyháznak megvannak a szabályai. Akik az egyház kötelékébe szeretnének tartozni azoknak meg kell felelniük ezeknek az egyházjogi szabályoknak. Nem mindenki lehet az ami szeretne lenni. Én is jól érezném magam az USA elnökeként de nem lehetek, mert nem az USAban születtem. Vadászpilóta sem lehetek, mert orvosilag alkalmatlan vagyok. Ez van.

A katolikus egyház egy több mint 2000 éves intézmény, fogadjuk el hogy lehetnek kitételei kit és hogyan vesz fel a kötelékébe.

2023. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!