Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Adjam át a férjem az ördögnek...

"Adjam át a férjem az ördögnek", mondjak le róla, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, és túl speciális, ezért pontos részleteket nem írnék, nem szeretném ha valaki rá/ránk ismerne..


A lényeg, hogy a férjem a múltjában komoly dolgokat követett el, erkölcstelen, helytelen dolgokat, bűnöket.

De az istenhit sosem állt távol tőle.. sőt, mindig is mondta, hogy hisz.

Ez némileg talán ellentmondás, hiszen akkor hogyan tudott annyi rosszat megtenni.. ?! Dehát mondjuk, hogy az emberi gyengeség..

Azt mondta igyekszik megváltozni, jobb emberré válni, egy igazi családot építeni velem.

Született egy gyermekünk, és ugyan nem volt hibátlan, tökéletes kapcsolat, de azért sok boldogságot is kaptunk egymástól.

Sajnos később megcsalt engem.

Nagyon nehezen, de megbocsátottam, és azt mondtam menjünk tovább, tiszta lappal..

Azóta nyilvan több lett az életünkben a keserű pillanat, de próbálkoztunk helyre hozni a dolgokat.

Aztán teherbe estem újra..

És mintha minden elindult volna a lejtőn.. sokat voltam rosszul, es ugyan segített ez idő alatt a háztartásban, de mintha nem szeretettel tette volna, hanem muszájból.

Közben elkezdett beszólogatni is bizonyos dolgokért..egyre kevésbé volt kedves, türelmes.


Nem rég volt egy durva veszekedésünk..olyan dolgot pletykált el egy olyan személynek akinek nem kellett volna amivel engem mélységesen megbántott..

Sírva, kiabálva mondtam már neki, hogy ezt nem lett volna szabad megtennie, mire csak kiabált vissza, hogy de, ő akkor is elmondja és nincs benne semmi rossz.. nos nem kell ezt vitatni, egyértelműen rosszat cselekedett.

De bárhogy is volt, mélyen a lelkembe gázolt vele, és ezt sem fogta fel..

Itt eljott egy pont, mikor már annyira felfokozódott a helyzet, hogy rácsaptam a kezére..

Erre nem vagyok büszke, de annyira csúnyán beszélt velem és ez a téma is annyira komoly, életbe vágó, hogy tehetetlenségembe ez jött..

Nem kell valami durva ütést képzelni, olyan mint mikor egy szúnyogot leütsz magadon..

Na és ekkor jött a fekete leves..vissza ütött, többet is, de jóval nagyobb erővel.

Azóta nem szólt hozzám.. én sem hozzá.


Tudni kell, hogy neki szokása ez a hallgatás, amit tudja jól mennyire gyűlölök, mert csak ront a helyzeten mindig..

Eddig az összes ilyen hallgatását én szakítottam meg, 2-3 nap után, akkor is mikor ő bántott meg engem, vagy követett el ellenem dolgokat.. olyankor sem érezte, hogy neki kellene oda jönnie hozzám.


Még előtte beszéltünk normálisan, akkor azt mondta szeret engem..

De számomra ez a viselkedés nem össze egyeztethető a szeretettel.


És most itt állok várandósan, nem tudom mit tegyek, mert úgy érzem nem bírok és nem akarok megint én elkezdeni beszélni azok után hogy durván megbántott és még vissza is ütött..

Úgy érzem ha én megszólalok akkor csak gátolom a lehetőséget, hogy rájöjjön neki is szükséges néha, hogy feladja a büszkeségét és konokságát.

Viszont úgy érzem már hallgatni sem bírok..

Mintha egy halálos betegségben szenvednénk, van gyógyulási lehetőség, ami ugyan nehéz, de van, mégsem nyúlunk hozzá, hanem várjuk a halált..


És úgy érzem annyiszor akartam már megjavítani őt,és adtam neki esélyt a javulásra, hogy már nem bírom tovább, es kezdem azt látni, hogy nem fog tudni változni..

Ugyanakkor keresztényként nem tudom mi a helyes cselekedet a részemről... hiszen az Atya előtt kötöttünk házasságot, én ezt komolyan vettem és a válást is bűnnek érzem.. viszont nem tudom hol van az a pont, ahol valakit el kell engedni, mert "menthetetlen"..

És akkor még magamról és a saját es gyermekem/gyermekeim sorsáról nem is beszéltem..


Mit tanácsoltok mit tegyek??



2023. aug. 22. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Úgy tudod elviselni a csendet, ha beszélsz Valakivel, aki bölcsebb, mint mi itt együtt összesen. Ez a Valaki benned Él, csak engedned kell Neki, hogy benned éljen.

Létezik egy imaforma, amit párbeszéd-imának hívnak. Annyi az egész, hogy kiöntöd a szíved Jézusnak, és aztán olyan mondatokat fogalmazol meg magadnak a saját száddal, a saját józan, Szentlélektől átjárt józan értelmeddel, ami neked az adott helyzetben építő, buzdító, és vigasztaló.

Minden, ami jó, Istentől jön. Az a jó, amit te a saját száddal mondasz magadnak, az is Istentől jön.


Olyan nincs, hogy az egyik felnőtt ember megjavítja a másikat.

Valaki vagy magától javul meg, vagy menthetetlen.

Jobb Istennek beszélni a másik emberről, mint magával az emberrel, mert Ő jobban ismer minket. Azon kívül nem beszél ki, nem ad ki senkit senkinek...


Olyan viszont van, hogy valaki lélekben elhagyja a másikat, mielőtt a válás fizikailag, jogilag megtörténik. Ha a férjed lélekben már elhagyott téged, és mégis te adod be a válópert, akkor a te lelki békéd megmarad.

A Szentlélek mindig azzal marad, akit elhagytak. De sajnos az egyházjog nem tesz különbséget elhagyott, és elhagyó között: vagyis, ha elválsz, nem áldozhatsz (de van lelki áldozás!).


Volt olyan ember, aki kibírta rossz házasságban, ás szent lett belőle: szent Rita. Vele is beszélhetsz így, párbeszéd-imában, ha szeretnél.

2023. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Még előtte beszéltünk normálisan, akkor azt mondta szeret engem..


De számomra ez a viselkedés nem össze egyeztethető a szeretettel."


Idáig olvastam és nem megy tovább. Most amit írok függetlenítsd el a kérdésedtől, sőt a ténytől, hogy van valakid, vagy létezik bárki rajtad kívül a földön.

Pszichológiailag nem látsz tisztán. Rengeteg hibád van, amiket nem veszel észre, és csak kínzod magad vele. Már nagyon sok olyat írtál, amiből egy pszichológiában jártasabb egyénnek látszik, hogy az nincs úgy. Egyszerűen lehetetlen, mert csupán a te megélésedet írod le, tényként fogalmazva. Ez akkor sincs úgy, ha amúgy amiket írsz 100%ban úgy történtek, mert akkor sem a történésről beszélsz, hanem a te megítélésedet írod le, mintha történés lenne.

Ajánlom figyelmedbe pszichológus segítségét, valamint az erőszakmentes kommunikáció című könyvet.


Az eddig elolvasottakból én a helyedben elkezdenék önismerettel foglalkozni és a helyzetek objektívebb átgondolásával, de ez a kapcsolat olyan, mint a kamaszoké, akik pár hónap után elkezdenek nem tenni a kapcsolatért, csak éppen nálatok évekbe telt ide jutni. Rajtatok áll merre tovább, de ahhoz mindkettőnek akarni kell és tenni is érte, és egyáltalán nem olyan nézőpontokkal, amikben most éltek. Ő, aki nem képes annyit megtenni, hogy nem mond valamit, mert neked fáj, és te aki nem fogja fel az ő viselkedését, de megítéled ténynek a hiedelmedet, hogy nem fogja fel, hogy neked az rossz.., így nem lehet mit tenni, így se kommunikálni, se bármit megoldani nem lehet. Egyikőtök sem tesz érte semmit sem, közben ő még egyre inkább távolodik is érzelmileg.

2023. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez az egyik probléma a válás tiltásával. Jön két ember el lébecolnak egy alig működő kapcsolatban majd összekötik magukat a házassággal és utána kiderül, hogy teljesen működésképtelenek együtt és hiba volt a házasság. Ezek után pedig bele kényszeríti őket ebbe a kapcsolatba ez a tiltás.
2023. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

4.


A küld el .... -on kívül azonban hasznosabb párkapcsolati tanácsokat is kaphattál volna ott. Ez pedig vallástól független. Egyszerűen alap párkapcsolati dolgokkal nem vagy te sem és a férjed sem tisztábban (sokan mások sem).


A kapcsolatotok alapjaiban rossz, rettentően és ezen már rég dolgoznotok kellett volna.


Leginkább most neked kell döntened. Meg akarod menteni a kapcsolatodat és rengeteg erőfeszítést tenni érte, vállalva a kockázatott, hogy kudarcba fullad az egésznek és csak még több szenvedés lesz a vége vagy ott hagyod és megpróbálod valaki mással. Persze ez utóbbinak is lehet rossz a vége, de működőképes párkapcsolatra jelen állapotban a leírásod alapján a párod nem alkalmas most. Nagyon nehéz lenne ezek alapján megtanítani neki, hogy milyen egy jó kapcsolat.


Ezek mellett persze neked is át kéne gondolnod, hogy milyennek is kéne lennie egy rendes párkapcsolatnak, utána olvasni, stb.


Ha mellette maradsz akkor nem árthat felkeresni egy szakembert és figyelni a határt amikor el kéne hagyni, mert ha túl sokáig maradsz egy bántalmazó kapcsolatban annak te és a gyerekeid is nagyon megihatjátok a levét. Van az a pont amikor már nem szabad tovább tűrni.

2023. aug. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

en ugy gondolom, hogy ezt a hazassagot még meg lehetne menteni, parterapiaval, de ahhoz ket ember kell, es nem tudom, akarná-e

nagyon nehez helyzetben vagy, mert gyermeket varsz, emiatt o is feszultebb, te gyengébb, de emiatt te is nehezebben tudsz lepni es a sajat erdekeidert kiallni

azt tudod, hogy ha megver, plane allapotosan, az buncselekmeny

tehat itt nemcsak az a ket lehetoseg van, hogy azonnal rugd ki vagy turjel el mindent

feljelentheted, es akkor el kell mennie, a gyamugy korlatozna a gyermekei lathatasat

es mint mondtam, még lehetne szakember segitseget kerni, ha beleegyezik

te ismered: ha megmondod neki, hogy nem jelented fel a veresert, ha elmegy pszichologushoz veled?

a vallas egyebkent nem tiltja azt, hogy egy bantalmazo kapcsolatbol kilepj

2023. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15+

ha katolikusok vagytok: az egyhaz nem tiltja a kulonelest ilyen esetben, de azt igen, hogy polgari valas utan ujra ferjhez menj, vagy masokkal parkapcsolatban egyutt elj

(kiveve ha ervenyteleniteni tudod az egyhazi hazassagkotest)

ha reformatusok vagy evangelikusok vagytok, akkor ujra ferjhez is mehetsz

de mindharom felekezetnel vedened kell magadat es a gyerek(ek)et a bantalmazo ferfitol

fordulhatsz paphoz / lelkeszhez is tanacsert, vagy kerhetsz tanacsot es segitseget a NaNe "Nők és gyerekek elleni erőszak áldozatainak és segítőiknek" telefonon, ingyenes es anonim, holnap este 6-tol 10-ig

"hétfő, kedd, csütörtök, péntek 18-22-ig

kedd 8-12-ig

szerda 12-14-ig"


[link]

itt a megveres van a kozeppontban, de a "nem szolok hozzad napokig", az az erzelmi bantalmazas egy passziv-agressziv modja, azert olyan nehez elviselni

de mint irtam, ennyibol itelve: mindketten rosszul kommunikaltok, es lehet, hogy szeretitek egymast, de meg kellene erteni, mik okozzak a konfliktusok elfajulasat

nem vagyok szakember, de azt tudom, hogy minden hazassagban vannak konfliktusok, csak az a kerdes, hogyan oldjak meg

nagyon remelem, hogy sikerul kikerulnod ebbol a helyzetbol, lehet, hogy az elejen nehez es nehez elindulni, de hosszabb tavon a gyerekeknek es neked is sokkal jobb lesz

imadkozz, ha tudsz, es kerj Istentol erot es utmutatast - sikerulni fog!

2023. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nézd meg ezt a filmet:


[link]

2023. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!