Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény férfiak! Néha...

Lucifer-666 kérdése:

Keresztény férfiak! Néha szoktatok odaütni az asszonynak meg a gyereknek?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor gyengeségből, vagy mert jogosnak érzitek?

A Biblia mit tanít erről?



2023. aug. 22. 14:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%

"Ti férjek, szeressétek feleségeteket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat! Önmagát adta érte, hogy a víz fürdőjében az ige által megtisztítva megszentelje, és dicsővé tegye magának az egyházat, hogy sem folt, sem ránc, sem más efféle ne legyen rajta, hanem legyen szent és szeplőtlen. Ugyanígy a férfiak is úgy szeressék feleségüket, mint önnön testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti. Hiszen soha, senki sem gyűlöli a testét, hanem táplálja és ápolja, akárcsak Krisztus az egyházat, mert tagjai vagyunk az ő testének." (Ef 5, 25-30)


Ha a férfinak úgy kell szeretnie a feleségét, ahogy Krisztus az Egyházat, akkor nem gondolom, hogy ebbe belefér a másik megszégyenítése, megütése.

2023. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
67%

A Biblia a gyerekek verését kifejezetten előírja, az asszonyverésről semmilyen formában nincs benne szó. Se megtiltva, se megengedve nincs.

Tudom, most jönni fognak a keresztények azzal, hogy a Biblia a gyerekverést sem engedi, ezért most engedjétek meg, hogy kimásoljak ezzel kapcsolatban néhány idézetet, amit nagyon nehéz máshogy értelmezni (bár tudom, sokan megpróbálják, akik egy ókorban írt könyvet mindenáron a 21. századi normákra akarnak ráhúzni)

"A gyermek elméjéhez köttetett a bolondság; de a fenyítés vesszeje messze elűzi ő tőle azt." (Példabeszédek 22:15)

"Aki megtartóztatja az ő vesszejét, gyűlöli az ő fiát; aki pedig szereti azt, megkeresi őt fenyítékkel." (Példabeszédek 12:24)

"A kékek és a sebek távoztatják el a gonoszt, és a belső részekig ható csapások." (Példabeszédek 20:30)

"Fenyítsd meg a te fiadat, mert még van remény felőle; de annyira, hogy őt megöld, ne vigyen haragod." (Példabeszédek 19:18)

Én amúgy nem vagyok keresztény, a tesómék azok, de soha nem ütötték még meg a gyerekiket, annyira sem, hogy a kezükre csaptak volna.

2023. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%

"Ha a férfinak úgy kell szeretnie a feleségét, ahogy Krisztus az Egyházat, akkor nem gondolom, hogy ebbe belefér a másik megszégyenítése, megütése."

Ezzel nem értek egyet. A teljes Biblián végigmegy az a motívum, hogy Isten azért fenyíti a népét, mert szereti. Az Újszövetségben is van erről szó, pl. a Zsidókhoz írt levélben elég hosszan. Ha akarjuk, ebbe beleértjetjük azt is, hogy a férj merő szeretetből megfenyítheti az asszonyt, hiszen az asszony dolga, hogy engedelmeskedjen a férjének.

Nem azt mondom, hogy a Biblia megengedi a feleségverést, de aki akarja, elég könnyen le tudja belőle veztni.

2023. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia



Soha nem emeltem kezet a feleségemre 15 év alatt.


Az első jól idézte a bibliát, nincs mit hozzá tenni

2023. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%

3-as, én meg veled nem értek egyet. :))

Igen, az ószövetségi kép, hogy Isten fenyíti a választott népet, de én az Efezusi levelet idéztem. Ahol Krisztus kereszthalálig menő, megváltást hozó szeretetét állítja elénk a házasság kapcsán és nem egy ószövetségi példát. A Zsidókhoz írt levélben sem szerepel amúgy ilyesmi, teljesen más analógia.

Elvakult és elborult magyarázat, hogy a férfi és nő kapcsolatában szentírási alapon legális az erőszakot belelátni. Aki így gondolja, az képtelen a Szentírást Krisztus fényében értelmezni.

2023. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
68%

5-ős.

Meg jegyezném hogy azért az újszövetségben is ott vannak az isteni feniytések ám. Nem csak a jelenések könyvében, hanem valami apostoli történetben példáulvan egy alak aki nem fizeti be az egyházi adót és ezért meg hal isten keze által. Vagy valami hasónlo.


Egyébként ezt a kérdést inkább amerikában kellene feltenni, Lucifer.


Ott van egy Cristian Domestic Desdicpline (CDD) nevű feleség verő mozgalom, ami 3-as biblia értelmezéséhez hasónlot használ. Itt magyarországon, és úgy átlagban europai országokban normálisab keresztények vannak, így tőlűk csak nemleges választ fogsz kapni erre a kérdésre.

2023. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
70%
Ok nélkül soha.
2023. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

"A Zsidókhoz írt levélben sem szerepel amúgy ilyesmi, teljesen más analógia."

Valóban, a Zsidókhoz írt levélben az szerepel, hogy Isten fenyíti a népét, ahogy az apa a fiát. Mert szereti. Idézem is:

"És elfeledkeztetek-é az intésről, amely néktek mint fiaknak szól: Fiam, ne vesd meg az Úrnak fenyítését, se meg ne lankadj, ha ő dorgál téged;

Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, akit meg nem fenyít az apa?

Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.

Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!

Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.

Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, akik általa gyakoroltatnak."

Teljesen igazad van abban, hogy itt gyerek-szülő kapcsolat az analógia, nem férj-feleség. De mégiscsak fenyíti Isten az Egyházat, amit máshol úgy írnak le, mint a menyasszonyát. Tehát fenyíti a menyasszonyát.

Továbbra sem azt írom, hogy a Biblia kifejezetten megengedi a feleségverést. Hanem azt, hogy szerintem téves az a magyarázat, hogy ha a férjnek úgy kell szeretnie a feleségét, ahogy Krisztus szereti az Egyházat, akkor nem ütheti meg, hiszen Krisztus is fenyíti az Egyházat. Ez konkrétan benne van az Újszövetségben.

De a legtöbb keresztény férfi szerintem nem veri a feleségét. Bár Amerikában van a Christan Domestic Discipline (kb. keresztény házi fegyelmezés) mozgalom, amiben a feleséget fenekeléssel és egyéb büntetésekkel fegyelmezik, de szerintem ez inkább a BDSM-re hajaz.

2023. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

#8 vagyok.

Egyszerre írtuk a 6-ssal. :) Vicces amúgy ez a CDD, még keresztény koromban hallottam róluk, akkor teljesen kiakasztott. Amióta nem vagyok keresztény, már inkább csak érdekes.

2023. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
74%

7-es.

"Ok nélkül soha."

Mi lenne rá számodra a megfelelő ok?

2023. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!