Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő lányok, mi a véleményetek...

Hívő lányok, mi a véleményetek a maszturbációról?

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 16:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9 LOL

Hát mégis megtaláltad a kiskaput? 🙂

2023. aug. 23. 19:29
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
Mint hívő lánynak, a legfőbb törekvésem az, hogy ne hagyjam, hogy tekintetem elforduljon az Úrtól. Semmi olyat nem akarok tenni, ami eltávolít tőle. Ezért amikor a testi szenvedélyek kísértésével nézek szembe, akkor Krisztus ikonját veszem a kezembe, amelynek tekintetével nem fér össze ez a szenny. Szeretem őt, így ez a szeretet növekedvén lassan le fogja győzni a testi gyengeséget.
2023. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#12 ha jól értelmezem, akkor a második opcióból az egyesbe tartasz? Rendben. Mondj el tíz mi.. ja, most nem ez jön.. öö, izé.. teljesen jó úton haladsz, csak így tovább. 🙂
2023. aug. 23. 20:44
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
a legjobb...
2023. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Jégszív ***** válasza:
0%

#12. "vaginare necesse est"


Féltelek!

Nemcsak attól, hogy vénkisasszony maradsz, hanem attól is, milyen lesz a családi életed.

2023. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Olyan opció nincs, hogy fölösleges időpocsékolás...?

Amúgy hogy egy bűn mekkora "nagy", az sok mindentől függ. Az önkielégítés nem akkora bűn, mint mondjuk a szándékos emberölés vagy a munkások jogos bérének visszatartása. Meg akkora sem, mint mondjuk a házasságtörés. Kérdés az is, hogy mennyire vált részévé valaki életének, mennyire befolyásolja a mindennapjait, a gondolkodását vagy csupán pár alkalom volt elvétve.

Mindenesetre könnyen beszippant és az a baj, hogy elveszi a figyelmet az értékesebb dolgokról. Gyakori bűn, figyelni kell, hogy lehetőleg ne ez határozza meg az életünket.

Igen, hívő vagyok és igen, volt rá példa régebben, de manapság abszolút hidegen hagy.

2023. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem ezt a mentegetőzést.

Az önkielégités is ugyanakkora bün.

Ha a jobb kezed csábit bünre vágd le. Ez Jézus kommentára hozzá. Jobb ha levágod mint a gyehenna.

2023. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

17-es, nem önmentegetés, de a normális morális érzék különbséget tesz a bűnök súlyossága között. Ehhez még vallásosnak sem kell lenni. A bennünk levő erkölcsi érzék is megmondja (ha nem homályosítja el a túlzott nemtörődömség vagy a bigottság).

Vagy szerinted ugyanolyan súlyos bűn mondjuk egy ember megerőszakolása és feldarabolása, mint ellopni egy csokit a boltból? Szerinted melyik hat ki jobban a környezetre, embertársakra? Melyiket lehet jóvátenni?

2023. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

És még nem is beszéltünk a gyakori orgazmus jótékony hatásairól, mely mind a testre, mind a lélekre kihatnak.

Értem én, hogy ez elvileg bűn, és csak a szex az elfogadott házasságban, de honnan fogja tudni egy nő, hogy számára mi a jó, mi az amit élvez is, és hogyan, ha csak egy durr bele nászéjszakát kap, ami nagy valószínűséggel fájni is fog, és ott lesz kb nulla százalék eséllyel az orgazmusra. Aztán csodálkozik majd a férje, hogy nem akarja, és utálja az egészet.

2023. aug. 24. 12:54
 20/20 Jégszív ***** válasza:
100%

#19.

Beszélhetsz ezeknek: Totál valláskárosultak!

2023. nov. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!