Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A búcsú mint falusi fesztivál(...

A búcsú mint falusi fesztivál(tudom, hogy hülyén fogalmaztam) miért szűnt meg szinte mindenhol ?

Figyelt kérdés
A 90-es években olyan jó volt az a fergeteges vidám hangulat.. Ringispil, körhinta, céllövölde vásári forgatagok, vattacukros árusok stb stb

2023. aug. 26. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Mert a legtöbb ember "kinött" ebböl a szintü hülyeségböl
2023. aug. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hülyeség a válaszod szerintem !! Kinőni a szórakozásból, vidám hangulatokból?

Jobb akkor otthon a szobában a mobilt nyomkodni gondolom az év minden napján..

2023. aug. 26. 08:19
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Tévedsz, ez a fajta "szórakozás" elég primitív.

Másrészt ÉN NEM mobilt nyomkodok, hanem egész más dolgokkal foglalkozom, ami szórakoztató!

Elég jól jellemez téged, ha csak ez a két dolog az, amit el tudsz képzelni!

2023. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A fesztivál hangulat az sosem rossz szerintem.. Főleg a gyerekeknek.
2023. aug. 26. 08:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnt meg, nálunk és az egyik közeli településen szeptemberben lesz, a kettő közti városban májusban volt.

Viszont már nem ugyanaz, mint a 90-es években volt. Ráadásul az árak is elszálltak.

Bár nálunk már évek óta azt csinálja az önkormányzat, hogy a körhintásoknak fizetnek egy fix összeget, és egész nap megy a körhinta. Jobban megéri így nekik is, mert lesz fiy bevételük. A menetenként 1500-2000 forintokat nem sokan engedhetik meg, pláne ahol több gyerek van.

2023. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a trend az oka..egyre drágább már egy ilyet finanszírozni, ellenben egyre kevesebben mennek el rá.
2023. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Pont ez van felénk is Jászság 20-30 éve még volt vagy 80 árus, dozzsem, mindennel ma már kb 3 db gumicukros, egy céllövölde, meg egy sergő.


Okot én se tudom.

2023. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sok helyen csak átnevezték falunapnak.
2023. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert a búcsónak semmi köze az akkor rendezett zsibvásárhoz. Én örülök, hogy eltűnőben van utóbbi.


A falunapnak meg semmi köze ehhez, azt jellemzően nyáron rendezik, búcsú pedig akkor van, amikor a templom védőszentjének az ünnepe éppen.

2023. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Más a falunap és más a búcsú! Különböző dátumok
2023. aug. 26. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!