Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Allah megtud tanítani szeretni?

Allah megtud tanítani szeretni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 27. 01:55
1 2 3 4 5
 1/46 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Ha létezik és akar, akkor igen. Egyébként csak a falnak beszélsz.
2023. aug. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
Allah mindenható!
2023. aug. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Abdullah_ ***** válasza:
6%

Magasztos Allah bármire képes.


Ő a Teremtmények Ura, a Világok Királya.

2023. aug. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
69%
Nem tudsz szeretni?
2023. aug. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért arabul írtad, hogy isten?

Amúgy persze, sőt csak isten tud megtanítani szeretni.

2023. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
53%
Az Allah nem csak azt jelenti, hogy isten, hanem Egyetlen Isten és nincs neki társa. Sajnos az isten kifejezést lassan már mindenkire, mindenre használják pl. teremtményekre és azok által készített tárgyakra is, pedig ezek nem is ártanak, de nem is használnak nekünk ha hozzájuk fordulunk, tehetetlenek... A kérdésre a válasz: Igen, mert Ö mindenre képes. Nézz szét a természetben milyen csodákat teremtett és csak annyit kellett mondania, hogy Legyél! Vagy nézd meg saját magad, milyen komolex és bonyolult az emberi szervezet mérnöki pontossággal... Az ember szíve is az Õ kezében van, kristálytisztán kaptuk csak a sok rossz amit teszünk befeketíti (pl. sajnos az agymosó zenék is) és nem látunk tisztán vele. De Allah a szívek megváltoztatója és mindenre képes. Csak gondolj bele, hogy mennyi áldást adott Neked anélkül, hogy kérted volna. Látás, hallás, intellektus, tető a fejed felett és még több megszámlálhatatlan dolog amit magától értetödönek veszünk, pedig egy csomó embernek ezek nincsenek meg. Nem is beszélve azokról, amikor kisegít minket a bajból, egy kis nehézséget mindig könnyebbség követ. Nem is tudnánk mindezt meghálálni. Ha az Õ szeretetét nézed és gondoskodását feléd, már megszereted! És nagyon fontos, hogy fordulj hozzá bármi baj van, Õ segít a kulcs annyi, hogy 100% higgy benne és bízz benne! Nem kell közvetítő, csak te meg a Mindenható!
2023. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

"Az Allah nem csak azt jelenti, hogy isten, hanem Egyetlen Isten és nincs neki társa."

Egész pontosan az Allah szónak melyik része jelenti azt, hogy egyetlen?

2023. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Az "Al" része. Szerintem.
2023. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

#8

Nem tudom, nem értem az arab nyelvet, ezért is kérdeztem. De azt tudom, hogy már jóval az iszlám vallás születése előtt az arab keresztények is ezt a szót használták Istenre, s akkor nem volt benne ilyen "egyetlen" szó még.

2023. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
53%
Ha lefordítani szeretnénk szó szerint az áll a legközelebb, hogy "Az Isten", de sajnos arab tudás nélkül nem jön át a teljes jelentés, az Egyetlen Istent azért írtam, mert így kell értelmezni. Az "ilah" jelenti az istent és az Allah név ebböl a kettőből tevődik össze: Al-ilah
2023. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!