Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ha látnak valamil...

Jehova Tanúi ha látnak valamilyen bűncselekményt vagy tudnk valamit egy eltűnt személyről, segítik a hatóságok munkáját?

Figyelt kérdés

2023. aug. 30. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem feltétlenül. Például pontosan tudták, hogy közülük jó néhányan gyerekeket bántalmaznak, és egy szót sem szóltak erről a hatóságoknak, inkább elsunnyogták a dolgot évtizedeken át, hogy mert nehogymá' a "világi" emberek ezt jobban tudják.
2023. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bomber09 ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!

Én személy szerint Jehova tanúja vagyok, és sajnos tapasztaltam gyermekbántalmazást és megerőszakolásra példát a szomszédban.

Nem tudtuk biztosra, viszont voltak bizonyítékok és gyanúk rá, hogy lehetséges hogy ez megtörténik.


Mindenben segített a gyülekezet, illetve a világi hatósággal is egyből fel lett véve a kapcsolat.

Végül börtönbe került ez a személy, aki ezt az undorító dolgot tette.


Jehova tanúi sem tűrik el, még egymással szemben sem, ha valaki bűnt követ el! Ha pedig bűncselekményt követ el, akkor nekünk is megvan adva hogy fel kell venni a világi hatósággal a kapcsolatot.


Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok!

Legyen szép napod!

2023. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

"Jehova tanúi sem tűrik el, még egymással szemben sem, ha valaki bűnt követ el!"

Ehhez képest, ha rákeresel arra, hogy "jehovah's witness sexual-abuse-cover up lawsuit settled", fogsz találni rengeteg olyan ügyet, amiben nem annyira voltak serények a tanúk jelenteni az ügyet, amikor közülük való volt az elkövető.

2023. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez off, de én csak ilyenekkor segíteném. Hatóság.., nem hatnak ezek semmit, csak rosszat.
2023. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:
44%

Szia

Ez az alapelv: Róma 13:1, 2

"MINDENKI rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől. A létező hatalmak Istentől kapták a viszonylagos hatalmukat. Aki tehát ellenszegül a hatalomnak, Isten intézkedésével száll szembe. Akik szembeszállnak azzal, azokat meg fogják ítélni."

A mindenki, mindem emberre vonatkozik. Törvénytisztelő állampolgárokként betartjuk a törvényeket (mindaddig, ameddig az nem ütközik Isten törvényeivel).

Mivel Jehova tanúi is tökéletlen emberek, ezért sajnos előfordul, hogy megszegik a törvényeket, ilyenkor épem úgy felelniük kell a törvény előtt, mint bárki másnak.

Ahol én élek(és mióta tanú vagyok), itt egy traktor-biciklis baleset történt, az eljárás ugyan azon módon folyt le, mint általában.

2023. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!