Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként ehetek véreshur...

Keresztényként ehetek véreshurkát?(amúgy nem gondolnám hogy finom, mert a májasat se szeretem)

Figyelt kérdés

2023. szept. 3. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem.
2023. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne ehetnél?
2023. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lucifer-666 ***** válasza:
21%
Igen, csak lécci ne Magyarországon, mert én nem akarok meghalni!
2023. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem szereted, akkor miért akarsz enni ilyet?
2023. szept. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Melyik felekezet várja el a kóser étkezést? Egy-két szekta lehet ilyen, különben csak a zsidóknak kell kóserül enni.
2023. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Heart to heart
2023. szept. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Persze. De mi az, hogy "nem gondolnám"? Nem ettél még sose?
2023. szept. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#3 Miért halnál meg attól, ha én ennék? #7 Ha jól emlékszem akkor nem, kicsit visszataszító számomra.
2023. szept. 4. 06:56
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem a kérdést,miért a vallásodhoz kötöd,hogy mit ehetsz illetve mit nem? Az araboknál tudom van ilyen,mondjuk azt is hülyeségnek tartom,attól,hogy valaki vallásos nyugodtan ehetne vagy ihatna azt amit akar.Megkóstolod,ha ízlik eszel még belőle ha nem,akkor nem,én sem eszem meg a tökfőzeléket ha nem szeretem.
2023. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:
50%

Szia

A keresztények tartózkodnak mindentől, amit Isten megtilt.

Mintegy 2400 évvel a Noénak adott rendelkezést követően, és körülbelül 1500 évvel a törvényszövetség megkötése után Jehova arra ihlette a korai keresztény gyülekezet vezetőit, hogy ezt írja: „a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól” Cselekedetek 15:28, 29.

Nyilvánvaló, hogy az akkori gyülekezetek vezetői felismerték, hogy a vér szent, és hogy ha helytelenül használják, az erkölcsileg ugyanolyan rossz, mint a bálványimádás vagy a paráznaság. Az igaz keresztények elfogadják ezt az álláspontot. És mivel bibliai alapelvekben gondolkodnak, meg tudják örvendeztetni Jehovát, amikor döntéseket hoznak a vérrel kapcsolatban.

2023. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!