Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ehetek disznóhust ha nem...

Ehetek disznóhust ha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelve mert 15 éves vagyok. A családom eszik disznó húst mert ők sem keresztények. Egy rokonom álltal nem eszek húst már vagy 5 éve, mert elmondta hogy ő nem eszik disznóhúst mert az ó szövetségbe a zsidóknak megtiltotta, tisztáltalan állatnak nyílvánítva.

Hogy értsétek én járok templomba már nem a rokonommal, de szoktam.

Sokszor megkaptam már azt, hogy miért nem eszek disznóhúst, ha meg sem vagyok keresztelve. Meg nem lesz semmi bajom ha eszek disznóhúst. Az utóbbi nyílván igaz is, DE az nem biztos hogy halálom után megbánom e vagy sem.

Szóval baj ha eszek disznóhúst néha? Nem fogok bejutni így a menybe?


2018. ápr. 16. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
A keresztények nincsenek az ószövetség alatt, tehát nem vonatkozik rájuk a disznóhús evésének a tilalma.Tehát nyugodtan ehetsz disznóhúst. Dicséretes, hogy fiatal létedre érdekel Isten.
2018. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
A keresztények ehetnek disznóhúst, csak a zsidók es a muzulmánok nem. Mi a probléma?
2018. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%

15 eves vagy ne ragadj le ezeb a stinten. Ez nem a keresztenyseg hanem vallaskarosodas.

A tiszta e stisztatalan allatok jeljepes parancsok az oszeovetsegben amely Izraelitaknak szol nem poganyoknak.

Isten hot altal teszi igazza a poganyokat es e sa zsidokat is es nem a tora paramcsai altal.

Ettol meg jo a tirveny, de csak a zsidoknak.

2018. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Nyugodtan ehetsz.

Jézus ezt tanította: "Kívülről semmi sem kerülhet be az emberbe, ami beszennyezhetné. Hanem ami belőle származik, az teszi az embert tisztátalanná. Ha valakinek van füle a hallásra, hallja meg!” Amikor a tömeg elől bement a házba, tanítványai megkérdezték tőle, mi a példabeszéd értelme. Így felelt nekik: „Hát még ti sem értitek? Nem tudjátok, hogy ami kívülről kerül be az emberbe, nem szennyezheti be, mert nem hatol a szívébe, hanem csak a gyomrába: aztán a félreeső helyre kerül?” Ezzel tisztának minősített minden ételt. De hangoztatta, hogy ami kimegy az emberből, az teszi tisztátalanná az embert." (Mk 7,15-20)


Egyébként az Ószövetség tilalma nem csak a disznóhúsra vonatkozik, hanem még számos más állatra is, sőt az elkészítés módja sem mindegy.

2018. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm elég gyorsak vagytok. Most tök rossz az, hogy ha én tényleg elhatározom, hogy fogok disznóhúst enni akkor ennek nagy híre lesz a baráti és családi körömben. Egyébként tudom hogy más állatot is tisztáltalannak mondott de azokat se ettem még, párat ezek után sem fogok.
2018. ápr. 16. 14:51
 6/20 A kérdező kommentje:
Még szívesen olvasok érveket-ellenérveket.
2018. ápr. 16. 14:57
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Ehetsz nyugodtan :) amúgy meg nem ezen múlik hogy bejutsz a mennybe vagy sem :D Most képzeld el a szitut jó ember vagy meg minden de Isten azt mondja hogy nem mehetsz be a mennybe mert ettél disznót...Hülyeség nem? :D keresztény vagy nem muzulmán/zsidó. 18/L
2018. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Kérdésed magyarázatának első bekezdése olyan, hogy kénytelen vagyok trollnak elkönyvelni.
2018. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez valami rettenetösszevissza...


Keresztények jórésze eszik disznóhúst.

Lásd: pl. húsvéti sonka.

Szóval, mi a kérdés akkor?

2018. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

ennek a "tisztátalanság" dolognak akkor volt értelme, amikor kitalálták, mert nem voltak meg a módszerek, hogy biztonságossá tegyék. ezért kitalálták, hogy ne egye a nép, mert nem akarták, hogy meghaljanak. kevésbé ismert fun fact, hogy eredetileg ennek a tiltásnak semmi köze nem volt egyik valláshoz se. szimplán népegészségügyi okokból lett "bevezetve".

mivel a 21. században már biztonságos disznóhúst enni, semmi értelme megtagadni

2018. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!