Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus vagyok szeretn...

Római katolikus vagyok szeretném elkezdeni a jógázást de vannak akik azt írják bűn mi az igazság? illetve nem csak torna miatt imátkozni lehet közben?

Figyelt kérdés
2023. szept. 4. 17:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pogány de tetszik ez a torna
2023. szept. 4. 17:21
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Imátkozni lehet, de hogy imádkozni lehet-e, az már nem biztos
2023. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy keresztény bizonyos – eredetileg a jógában kifejlesztett – pózokat vagy légzésmódot gyakorol mentális-fiziológiai céllal, és csak azt a számtalan egészségügyi előnyt akarja elérni, amit a jóga gyakorlatai által kaphat, akkor megteheti anélkül, hogy „sötét” dolgokkal vádolná magát. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy meditációs légzőgyakorlaton nem az lesz a cél, hogy kiürüljön a tudatunk, hanem hogy az elménk Isten gondolataival teljen meg, és teljes szívvel gondolhatunk Jézusra, fohászkodhatunk hozzá.
2023. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Az oké, ha bűnnek bélyegeznek olyan dolgokat, amikkel roncsolja magát az ember, pl. alkohol, dohányzás, drog stb. de a jóga ugyan mi a jó életért lenne bűn? Nagyon egészséges, bizonyítottan csupa pozitív hatása van fizikailag és mentálisan is.
2023. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Van ezer másféle torna, van olyan is, ami sokkal hasznosabb a test szempontjából is. Miért pont ezt szeretnéd?
2023. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a Hit gyülekezete volt, aki szerint a jóga bűn, nem a katolikusok.
2023. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

#6

Nem, a hitgyüliben jógadémonok vannak, de egyik keresztény felekezet szerint se helyes a jóga.

2023. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hatos vagyok, ezt nem tudtam. Van egy vallásos kolléganőm, aki jogát tanít mellékállásban, de lehet, hogy nem katolikus.
2023. szept. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Amikor megátkozol egy imet, az az imátkozás?
2023. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A keleti kultúrában a jógához tartozik egy csomó elméleti (vallási) tan is.

A keresztényeknek ezeket nem szabad követni. Tudni szabad, az nem baj, csak követni nem szabad.

ImáDkozni, D-vel!

2023. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!