Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jo napot kivanok! Szeretnem...

Jo napot kivanok! Szeretnem megtudni,hogy van-e akadalya annak, hogy megkereszteljek egy babat reformatus vallasunak ugy hogy en katolikus vallasu vagyok? Rosszindulatu gunyuzo hozzaszolasoktol kerem kimeljenek. Valaszukat elore is koszonom.

Figyelt kérdés

#keresztelő #Reformatus vallasu keresztgyerek #Katolikus vallasu keresztszulo
2023. ápr. 16. 13:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Van, mivel te katolikus vagy, a babát pedig reformátusnak akarják. Ilyenkor három lehetőség van, vagy a babát is katolikusnak, vagy más keresztszülőt keresnek vagy a pár év alatt tudsz konfirmálni is. Ugye a keresztszülőnek megkeresztelt, konfirmált, refi hitét gyakorló embernek kell lennie.
2023. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%

"hogy megkereszteljek egy babat reformatus vallasunak ugy hogy en katolikus vallasu vagyok"

Mindkettő ugyanaz a vallás, csak két külön felekezet.

Ha fontos számodra, hogy katolikus vagy, akkor ezzel eleve tisztában vagy. Meg azzal is, hogy mit jelent megkeresztelni valakit.

Ha nem tudod, hogy megkeresztelheted-e, az azt jelzi, hogy nem fontos számodra, hogy katolikus vagy. Akkor meg miért akarnál bárkit megkeresztelni (akár reformátusnak, akár katolikusnak)?

2023. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem vagy pap/lelkész, akkor te csak halálveszély esetén keresztelhetsz.
2023. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ugy ertettem,hogy lehetek-e keresztszulo es kertem , hogy rosszindulatu hozzaszolasoktol kimeljetek...

12 eve lettem keresztanyja katolikus vallasukent egy reformatus vallasunak keresztelt kisfiunak akkor nem volt problema.

Iden fel lettem kerve ujra es a reformatus pap ur nem akarja engedelyezni.

2023. ápr. 16. 14:09
 5/22 anonim ***** válasza:
jogosan
2023. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"12 eve lettem keresztanyja katolikus vallasukent egy reformatus vallasunak keresztelt kisfiunak akkor nem volt problema."

Lehet, hogy akkor sem a keresztanyja lettél, hanem csak tanúként lett bejegyezve a neved a keresztlevélre - csak mivel nem gyakorlod a vallásodat, nem nagyon vagy képben, ezért ez akkor nem tudatosult benned.

(Ha katolikus keresztelőn református az egyik "keresztszülő", akkor ez történik: valójában csak a katolikus fél lesz a keresztszülője, a református pedig csak tanú - függetlenül attól, hogy ő maga mit hisz, meg attól, hogy a gyerek később hogyan szólítja őt.)

2023. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mas keresztszulei nem voltak a keresztfiamnak csak en es a ferjem.

Akkor azt jelenti , hogy tanu voltam es a keresztfiamnak nincsenek keresztszulei?!

Csodalatos...

2023. ápr. 16. 14:20
 8/22 anonim ***** válasza:

nem megy ez a szövegértés...


6. leírta, hogy az a helyzet a katolikus keresztelőn

Református keresztelőn nem biztos. Náluk tudtommal nincs olyan, hogy a "keresztség tanúja".

2023. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as nem a szovegertessel van a problema.

1-es leirta,hogy van problema;

5-os leirta , hogy jogosan utasitott el a reformatus lelkesz.

Nem kotekedesbol valaszolok ne haragudjon meg csak mar ugy vagyok vele hogy nem ertem.

2023. ápr. 16. 14:27
 10/22 anonim ***** válasza:

"Mas keresztszulei nem voltak a keresztfiamnak csak en es a ferjem."

A férjed katolikus vagy református?

2023. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!