Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magam módján keresztény...

Magam módján keresztény istenhívő vagyok, de nem járok templomba. Mi a helyes definíció, ha vallási hovatartozásomról van szó?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelve, és nem járok templomba. Nem követem az egyházi eseményeket, és nem is veszek részt semmilyen ünnepen, szertartáson. Ilyen irányba a legkevésbé sem vagyok eltökélt. Hiszek egy természetfeletti intelligenciában, amely minden érzést és tudást magában foglal, akár Istennek is nevezhetném. Olvasom a Bibliát, de nem fogadom el teljes egészében, szó szerint. Imádkozni is szoktam, de csak magamban.


A 'természetes keresztény' megjelölés megfelel szerintetek?


2010. okt. 16. 23:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem volt szándékom hitvitát folytatni (erre igazából időm sincsen). Mindenesetre annyit megjegyeznék, hogy a Bibliát nyilvánvalóan az akkori világ írástudói írták, akik egy bizonyos erkölcsi tartással is rendelkeztek. Azt, hogy ilyen törvényeket vetettek papírra, egyáltalán nem tartom meglepőnek (és a saját spontán erkölcsi tartásommal sem ellentétesnek).


Számomra sokkal furcsább az, hogy egy Isten, aki jelen van mindenütt, ismeri a múltat, ismeri a jelent és a jövőt, ismeri mindenkinek a gondolatát, akit -logikusan szemlélve- mindenkinél okosabbnak, jóságosabbnak, és emberi hibáktól, gyarlóságoktól mentesnek, tévedhetetlennek és tisztának képzelünk el, annyira hiú például, hogy elvárja, hogy imádják, és ha ezt valaki nem megfelelően teszi, akkor haragra gerjed. Megteremti a világot, és később rájön, hogy tévedett (!!!), mert az emberek gonoszokká lettek. Ekkor haragjában máris a bosszún kezd töprengeni, és ki is irtaná az egész emberiséget, ha Noén meg nem esne a szíve...


Számomra sokkal inkább meglepő egy Bibliában ábrázolt hibákkal teli, emberszerű Isten, mint a Tízparancsolat "szigorú" törvényei.

2010. okt. 17. 13:10
 12/16 anonim ***** válasza:

"Azért, mert a Bibliát földi halandók alkotásának tartom, nem pedig isteni kinyilatkoztatásnak. "


Akkor már itt bukik az egész kereszténységed. Mert logikailag lehetetlen, hogy egy olyan vallás követője légy, aminek az alapjaiban és kötelező érvényű előírásaiban nem hiszel. A kereszténység azért kereszténység, amit tanít.

Vagy elfogadod és keresztény vagy, vagy nem fogadod el, de akkor még "természetes" keresztény sem lehetsz. A vallás ugyanis nem olyan dolog, amiből szelektálom, ami tetszik, a többit meg kidobom.


Nem vagyok keresztény, tehát nem azt védem, de ez minden vallásra igaz. Rám meg nagy hatással volt a görög mitológia, mégsem Zeuszban hiszek.

2010. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A kérdésem igazából az volt, hogy a hitvallásom miként definiálható, nem pedig az, hogy miként nem...
2010. okt. 17. 13:19
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor a vallásod úgy definiálható, mint hívő. Ez megfelel arra, aki valláson felül hisz valamilyen Istenségben.
2010. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján a te vallásod annyi, hogy hiszel valamiféle istenben. Ez a "maga módján vallásos" álláspont.


Ha nagyon tudományosan akarunk fogalmazni, akkor nevezhetjük deizmusnak vagy teizmusnak is. Nem kereszténység.


Esetleg nevezheted "természetes vallásnak", ha úgy tetszik. Bár még a természetes vallás is többet foglal magában, mint azt, hogy van valamiféle isten.

2010. okt. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Magam módján keresztény istenhívő vagyok, de nem járok templomba. Mi a helyes definíció, ha vallási hovatartozásomról van szó?



Pogány.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. okt. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!