Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki lehet kerülni a pokolból?

Lucifer-666 kérdése:

Ki lehet kerülni a pokolból?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 23:05
 1/6 ...Laci ***** válasza:
83%
Ha először felusmerjük, hogy ott vagyunk.
2023. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a"pokol" szót bibliai értelemben "veszedelemként"értelmezzük igen.


"Te vesszõvel vered meg õt: és az õ lelkét a pokolból ragadod ki."(Példabeszédek 23:14)

2023. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Én voltam ott lelkileg....nem is kívánom senkinek, még ha van ellenségem, annak sem.


Hívd segítségül Jézust és meg menekülsz.

2023. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:

A földi pokolból, mint Istentől távol lévő állapotból imával és isteni kegyelemmel.

A halál utáni pokolból, mint véglegesen elutasított kegyelemből, tehát az Isten nélküli állapotból sehogy

2023. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Igen, mi értelme lenne, hogy örökkön örökké szenvedjen valaki? Véges mennyiségű rossz tettért? Jézuson keresztül lehet kikerülni. Csak előbb szembe kell néznie magával, ha nagyon rossz tetteket követett el, és vállalni a következményeit, büntetést, belátni, hogy rossz úton volt. Én úgy gondolom, még a halálon túl is ad Isten esélyt (reinkarnációt se zárom ki). Semmi értelme nincs, hogy egy kicsiny csoport üdvözül, a többi megy a levesbe.
2023. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, semmi sem állandó a pokol is csak egy állomás.
dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!