Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hazugságnak számít, ha egy...

Hazugságnak számít, ha egy internetes beszélgetős oldalon egy nappal korábbi születési dátumot adok meg az anonimitás fenntartása miatt?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy akár ez alapján is hozzám lehessen kötni a fiókot. Nyilván sok dolgot fogok el-elejtegetni az oldalon, nem akarom még ezt is kirakni, akkor is, ha nem kötelező a teljes név megadása és az elérhetőségek (e-mail, telefonszám stb.) megadása sem. Nem hinném, hogy sokaknak ártanék vele. Direkt azért akarok a születési dátumomhoz közeli dátumot megadni, hogy életkor kapcsán egyáltalán ne okozhasson tévedést, félreértést.


Régebben azt hallottam, hogy a hazugság, akkor hazugság, ha a másik illetőnek köze, illetve joga lenne az adott információhoz.


Ez már hazugságnak számít? Ez már erkölcstelen?



2023. szept. 9. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít annak, senkit se érdekel, hogy pontosan mit adsz meg, ez általában ahhoz kell, hogy később biztonsági kérdésként fel tudják tenni vagy ahhoz, hogy nézzék, elmúltál-e 18 éves, mert olyan jellegű a tartalom.
2023. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lucifer-666 ***** válasza:
31%
Hazugság, de nem is csak spontán, hanem előre eltervezett.
2023. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
igen
2023. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, én egy már nem tudom melyik regisztrálós oldalon 1905-ös születési évet adtam meg és még nem szóltak, hogy gratulálnak a hosszú életemhez.
2023. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha meggyónod, nem számít!
2023. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is gyakran elgondolkodom pont ilyen helyzetekben. Azt kell mondanom, hogy magadnak kell meghatároznod, az egyes helyzetekben mi bűn és mi nem. Az ember képes eldönteni, mikor követ el bűnt, mert Isten lelkiismeretet adott az embernek, és nem hagyná, hogy bűnben éljen, aki nem akar.

Esetleg egy lelkivezető tud segíteni, ha gyakran vagy tanácstalan.

2023. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű a kérdés és a válasz. Aznap volt a születésnapod? Nem. Tudod, hogy nem aznap volt a születésnapod? Igen.

Így az hazugság lenne, ha más dátumot jelölnél be szándékosan. Ha véletlenül történne, akkor figyelmetlenség volna, de úgy előre eltervezett, úgy szándékos.

2023. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Nekem is lelkiismeret-furdalásom volt tinédzser koromban, amikor egy játékban loptam, mert ez volt a feladatom...pont ilyen butaság, amit gondolsz.
2023. szept. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Másnak nem ártassz vele csak leplezni akarod a személyiséged.

De ha ennyire furdal a lelkiismeret, hogy kiirtad kérdésbe akkor minek paranoiáskodni ennyire?

2023. szept. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Biblia nem tiltja a hazugságot. "Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot" - azaz ne árts vele.
2023. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!