Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Történhet annyira rossz dolog...

Történhet annyira rossz dolog egy mélyen vallásos emberrel, ami miatt elfordul Istentől?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
persze, ez lelki alkat kérdése
2010. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Például elé raknak egy hieroglif írást, amit nem tud elolvasni.
2010. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon mélyen vallásos ember nem fordul el Istentől, bármilyen baj is éri. Még ha elevenen szét is tépik, akkor sem fordul el. Olvasd a szentek életét, az ilyen emberekről szól.
2010. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ja, mikor eléri azt az IQ szintet, hogy rájön, hogy az evolúció, és más tudományos állítások az igazak, nem pedig a dogmák. Elég szar érzés, mikor belegondolsz, hogy mennyi ideig hülyeségekkel etettek, de aztán meg lehet szokni.
2010. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
olyasmire gondolok,hogyha elveszĂ­ti a csalĂĄdjĂĄt, vagy a gyerekĂŠt vagy mindenĂŠt. Azt is betudja annak,hogy az Isten akarata?
2010. okt. 17. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Istennek nem az az akarata, hogy elveszítsd a családtagjaidat. Én vallásos vagyok, egy hónapja halt meg édesanyám, most volt a születésnapja. A házasságom romokban, és nincs pénzünk. És mégsem jutna eszembe elhagyni Istent.

Nem hibáztatom Istent olyan dolgokért, ami az élet természetes velejárója, és boldog vagyok, mert tudom, hogy édesanyám már Nála van. Az életemet majd megoldom, bárhogy is legyen, hiszek a kegyelemben. Isten nem mankó, hogy rátámaszkodjunk, hanem kőszikla, ahonnan csodálatos a kilátás és a dolgokra való rálátás, és amiről elrugaszkodhatunk, hogy egy "igazi" életet élhessünk, autentikus létet. Benne több vagyok mint önmagam, Benne minden vagyok.


Egyik előző hozzászóló: Az evolúció és a Biblia nem zárja ki egymást, a tudomány semmi olyat nem tud felhozni, ami a Bibliát kizárná. Már csak azért sem, mert a Biblia nem természettudományos könyv.

2010. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, a szentek életében ilyesmikről is olvashatsz. Ha valakinek ennyire természetfölötti a hite, az a szerettei halála miatt nem fog elfordulni Istentől, hanem reméli, hogy ők már a mennyországban vannak, és hogy majd találkozhat velük a halála után.
2010. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, főleg ha sorozatban éri. Aki el meri önmagában dönteni és vállalni, hogy az életét "saját maga" rontotta el. Ehhez Istennek semmi köze.


Nekem a pap azt mondta, hogy: Isten azt bünteti, akit szeret.

Én meg azt, hogy: akkor engem ne szeressen.

És ezzel befejeződött a vallásos életem.

2010. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!