Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pszichopatát embernek lehet...

A pszichopatát embernek lehet tekinteni? (hiszen nincs lelkiismerete)

Figyelt kérdés
Most kizárólag vallási/morális szempontból, nem biológiai/orvosi/jogi stb szempontból.

2023. szept. 16. 11:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
24%
Mivel te azt hazudtad a 7. kommentben, hogy semmi eleve nem is hat rá, én pedig pont azt bizonyítottam hogy az esetek jelentős hányadában minimum enyhíthető, gyerekkorban pedig különösen jól kezelhető, nos... ezek után elég béna válasz hogy neked adna igazat...
2023. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%
Te a miniszterelnököt embernek tekinted ?
2023. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Nem béna válasz ha egyszer igazat írok.


Ha te valaminek a megváltoztatása alatt azt érted, hogy elnyomsz pár tünetet akkor tulajdonképpen minden betegség gyógyítható. Vegyél be rá valami fájdalomcsillapítót és kész. Vagy egy altatót és akkor nem leszel tudatában.


Ettől ők még pszichopaták maradnak örökre. Küldd be őket egy MRI-vizsgálatra ha nem hiszel nekem. Az agyuk mit sem változik. Amint elmarad a jutalmad azonnal elvágja a torkod bármiféle lelkiismeret nélkül.

2023. szept. 16. 14:45
 14/39 anonim ***** válasza:
41%

Kèrdező megint 2-es vagyok.


Akkor te kökemény determinizmusban hiszel az alkoholistáknál is?

Mert attól, hogy vannak ugyanúgy alkoholizmusra hajlamosító gének, és vannak pszicopatizmusra is hajalamositó gének, ezek nem kényszeritenek senkit se se alkoholizmusra se pszichopatává. Isten mindenkit ugyanúgy felelőségre fog vonni.

2023. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
35%

"Ha te valaminek a megváltoztatása alatt azt érted, hogy elnyomsz pár tünetet"

Nem éppen ezt értem alatta. Ha el sem olvasod (vagy csak értelmezni nem vagy hajlandó) a téveszméid cáfolatait, azzal csak saját magad járatod le még jobban. Ahogy tetted most is, eddig vettelek komolyan...

2023. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

14-es: Semmilyen hajlamosító génről nem beszéltem és az alkoholizmust sem hoztam ide. A pszichopaták agyának MÁS a szerkezete:


https://www.youtube.com/watch?v=_Cz7CjeVmKI


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=6rClYVLctMU


Egyszerűen nem reagál az agyuk a bünetetésre és a félelem-központ se aktív. Ha odaállsz elé az éjszaka közepén egy késsel a kezedben és ráüvöltesz akkor sem fog se félni, se megijedni.

Az agyuk teljesen más.

A másik érdekesség (több is van) hogy az érzelmi empátiára képtelenek. A kognitív empátiás készségeik viszont magasak. Szóval bármikor kiolvassák az arcodból hogy mit érzel és min mész keresztül, csak lesz@rják. Nem éreznek együtt veled, mert az agyuk képtelen rá.


15-ös: Oké, köszi. Szevasz!

2023. szept. 16. 16:47
 17/39 anonim ***** válasza:
32%

Nem így születnek, csak a genetikájuk hajlamossá teszik őket. De az nem elég a manifesztacióhoz. De az extrém rossz kora gyermekkori körülmények, traumák teszik őket azzá. És 7 éves kor alatt gyógyítható.

Ha valaki normális családban nő fel, azon sose jön ki, még ha hordozza is a gént.

2023. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Haha, oké. Legyen neked így. :)
2023. szept. 16. 19:26
 19/39 KZitus ***** válasza:
19%

Szia

A rengeteg vele született betegségből te csak egyet emeltél ki. Miért?

Minden ember, ember.

nem értem miért írod, hogy a lelkiismeretről azt amit írsz? Ezt hol olvastad?

Mert mi a lelkiismeret?

A lelkiismeret az a képesség, amellyel önmagunkba nézünk, ítéletet alkotunk magunkról, tanúskodunk magunkról. A Bibliában a „lelkiismeret”-nek fordított görög szó a szü·neiʹdé·szisz, mely a szün (együtt) és az eiʹdé·szisz (tudás) szavakból tevődik össze, ezért azt jelenti, hogy ’együtt tudás’ vagy ’önmagunk ismerése’.

Minden ember lelkiismerettel születik, hiszen azt Isten plántálta az emberbe. Ez egy belső felismerés, érzékelés, hogy mi helyes és mi helytelen, és ezért menteget vagy éppen vádol minket. A lelkiismeret tehát ítél. Képezni is tudjuk azokkal a gondolatokkal és tettekkel, megalapozott nézetekkel és szabályokkal, amelyeket a tanulmányozás és tapasztalás által az elménkbe vésünk. A lelkiismeret összeveti ezeket az éppen folyamatban levő vagy szándékolt tettekkel, majd amikor a szabályok és a tettek összeütközésbe kerülnek, figyelmeztet, kivéve, ha a lelkiismeretünk „eltompult”, azaz érzéketlen amiatt, hogy folyton figyelmen kívül hagyjuk a hangját. A lelkiismeret egy erkölcsi biztonsági berendezés lehet abban az értelemben, hogy ha a jót tesszük, akkor örömet szerez, ám ha a rosszat cselekedjük, akkor gyötör.

2023. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Vallási és morális szempontból mi az "ember" definíciója?


Ha a pszichopata megfelel ennek, akkor ember.

2023. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!