Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pszichopatát embernek lehet...

A pszichopatát embernek lehet tekinteni? (hiszen nincs lelkiismerete)

Figyelt kérdés
Most kizárólag vallási/morális szempontból, nem biológiai/orvosi/jogi stb szempontból.

2023. szept. 16. 11:09
1 2 3 4
 21/39 Potyondi Gergely ***** válasza:
41%

A pszichopatákat is embernek kell tekinteni.

Nekik is van lelkiismeretük, csak valószínűleg azt hazudják maguknak hogy nincs.

Még a pszichopaták is tisztában vannak azzal hogy ha valakit felpofoznak, akkor az neki fáj, és tudják jól, hogy ha ők kapnák ezt a pofont, akkor az mennyire fájhat.


A lelkiismeret az Isten hangja bennünk, és Isten mindenkit a helyes útra akar terelni.

Fontos hogy a lelkiismeretünket ne keverük össze a vágyainkal.


Pl.: Ha valaki a munkahelyemen kerüli a munkát miközben a főnökök nem figyelnek, akkor arra vágyom hogy az illető lebukjon, de a lelkiismeretem azt mondja hogy szelíden figyelmeztessem négyszemközt, és ne szégyenítsem meg.

Ha elárulom őt, azzal hajlamos vagyok magamnak azt hazudni hogy jól cselekedtem, hisz a főnökök megtudták az igazat, és többet fog dolgozni a munkaidejében a munkakerülő ember, de valójából helytelenül cselekedtem, mert hatalmas utálatot vagy gyűlöletet okoztunk a munkakerülő emberben.


Ha valaki elnyomja vagy azt hazudja magának hogy nincs lelkiismerete, attól még igen is van neki.


A lelkiismeret előhozatalára a legjobb megoldás ha imádságban kérjük Istent hogy erősítse meg a lelkiismeretünket, böjtöljünk is érte azzal hogy lemondunk valamilyen vágyunkról, továbbá olvassuk Jézus szavait és tartsuk meg.

2023. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Azért a pszichopátiát emeltem ki, mert nekik nincs lelkiismeretük és anélkül születnek. Pont ez a kérdésem lényege. Hányszor kell még leírnom?


Nem, nem eltompult. Nem, nem elvesztették. Sosem volt. Már gyerekként is szórakozásból állatokat kínoznak, a szüleiket manipulálják és lopnak.

Nem éreznek semmilyen bűntudatot, sem pedig stresszt.

2023. szept. 16. 19:57
 23/39 anonim ***** válasza:
50%
Hülyeségeket írsz egész nap. Ha megvan a saját (fals) koncepciót a kérdésről és nem is vagy kíváncsi sem az igazságra, sem más véleményére,akkor ez a kérdés értelmetlen és kamu. Jelentve.
2023. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
64%
Az emberi agy meglehetősen plasztikus, formálható, felnőtt ember esetében is, képes áthuzalozni magát, új központokat létrehozni, egyszóval pusztán az agy állapota nem determinál olyan komplex viselkedési mintákat, mint a lelkiismeret, hiszen magáért a lelkiismeretért sem egyetlen alrendszer vagy központ felel az agyban sem. Ezért is kezelhető eredményességgel a pszochopátia gyerekeknél, de a felnőtt sem reménytelen, van, akinél például vallásos megtapasztalás indította el a gyógyulási folyamatot. Sokkal inkább a nárcizmushoz hasonlóan a kognitív csapda az, ami meggátolja az embert a változásban, nem az idegpályák.
2023. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Potyondi Gergely ***** válasza:
35%

A Biblia szerint és szerintem is minden embernek van lelkiismerete.


Attól még hogy valamit nem látunk, nem jelenti azt hogy nincs.


Ha egy házban van egy Biblia, de senki sem látja, attól még van a házban Biblia, csak elő kell keresni.

Ha senki sem látja a pszichopaták lelkiismeretét, akkor is van nekik, csak meg kell erősíteni ahogy fentebb írtam.

2023. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
50%
Igen, hiszen mint emberi lény, ő is Isten képére és hasonlatosságára teremtetett.
2023. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Én beszéltem pszichopatákkal és szociopatákkal is és nagyon úgy néz ki rám is illik az antiszociális személyiségzavar diagnózisa. Az önmagukat vallásosnak mondó pszichopatáktól is azt hallom vissza, hogy kognitívan döntenek csak a parancsolatok mellett de belül semmit nem éreznek át belőlük.


Attól tartok nagyon naív vagy amikor azt hiszed, hogy lelkiismeret furdalásom volt amikor gyerekként halálra kínoztam állatokat. Máig nincs. A saját családom is manipuláltam, átvertem és megloptam.


Nem tudom mi az a lelkiismeret-furdalás amiről beszélsz, de nekem nincs.


Sok sikert a megküzdéssel ha neked van!

2023. szept. 16. 22:00
 28/39 anonim ***** válasza:

Szerintem embernek tekinthető pusztán az alapján, hogy pszichopata valaki.

Azonban a tettei alapján eldől, hogy ettől függetlenül ember-e. Az állatok kínzása borzalmas. De milyen alapon ítéljek el egy gyerekkori cselekedetet, ha én is rengeteg ostobaságot tettem gyerekkoromban?


Persze a kérdező gyerekkori állatgyilkosság alatt feltehetően nem bogarakra, csigákra, pókokra és hasonlókra gondolt vagy nem csak. De ez sem elfogadható és rengeteg gyerek teszi sőt még rosszabbakat is.


Aztán felnővünk és okosabbak leszünk, tanulunk belőle.


Most miket tesszel, miket tennél meg? Emberként viselkednél?

2023. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Nem ironikus kicsit, hogy az tartják jó dolognak az emberek ha emberiek? Pedig az emberek voltak azok akik feltaláltak rengeteg tömegpusztító fegyvert, az emberek azok akik szórakozásból képesek lemészárolni egymást, az emberek azok akik ostoba viták miatt képesek harcba, halálba küldeni több ezer embert, az emberek azok akik rengeteg kreatív kínzási módszert kitaláltak....


Pont az róható fel csak az embereknek amit egyébként embertelennek neveznek.

2023. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

29-es: Nem vagyok szadista és nem bántok fizikailag másokat. Állatokat sem.


Viszont abból a szempontból változatlan vagyok, hogy nem kapcsolódok a többi emberhez és továbbra is tárgynak tekintem őket. Ha kell valami tőlük vagy valamit el akarok érni akkor nem vagyok szégyenlős használni őket. Viszont ezt nem gonoszságból vagy bántásból teszem, hanem egyszerűen a célomért.

Ha te reggel fogmosáskor kinyomod a tubusból a fogkrémet a fogkefére akkor nem vagyok agresszív vagy gonosz a tubussal, csak felhasználod a saját célodra.


Na én is ilyen vagyok. Nem érdekel másokkal mi van vagy mi lesz, csak azt látom magam előtt amit el akarok érni. Elvileg erre a tudományos szakirodalom azt írja, hogy narrowed attention. Szóval a célhoz irreleváns információkat egyszerűen negligálja az agyam. Ezek között ott van az is, hogy másoknak káruk származhat abból amit teszek. Ez őszintén nem érdekel.


Az egyetlen eset amikor nagyon agresszív és aljas vagyok szándékosan, ha rámtámadnak. Akár fizikailag akár más értelemben. Ha valaki ártani próbál nekem azzal kegyetlenül elbánok. Ehhez nagyon hidegfejű és számító tudok lenni, van hogy heteket, hónapokat vagy éveket várok arra, hogy valakin bosszút álljak. Szóval nem rontok neki senkinek pofozkodni, viszont ők nagyon ráfaragnak arra amit velem tettek. És nem is fogják tudni ki keverte úgy a lapokat ahogy...


Van pár személy egyébként akikkel ezekről őszintén beszéltem és ők kőszívűnek, hidegnek, számítónak és manipulatívnak szoktak leírni. Szerintem ezek illenek rám leginkább.

2023. szept. 18. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!